Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most már a diszkókban, táncos...

Most már a diszkókban, táncos szórakozóhelyeken sem lehet dohányozni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 09:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
81%
Nem azért mondom, de a tüdőrák is gyógyítható, az már kérdés hogy milyen esélyekkel. Egyébként sehol nem lehet már dohányozni, de elvileg drogot se lehetne árulni, mégis tele van a hajógyári dílerekkel, na kb. ennyire lesz ez is betartva. Én cigizek, de örülök is neki, meg nem is. Jó, mert nem égetik ki a ruhámat, viszont a hidegbe se akarok ácsorogni. Legalább kevesebbet cigizek, na mindegy.
2012. jan. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
65%

*Nem azért mondom, de a tüdőrák is gyógyítható, az már kérdés hogy milyen esélyekkel.


Csak a pontosság kedvéért... Azt írtam, hogy "általában" nem gyógyítható. Igen, néha gyógyítható, de milyen áron? Kemoterápia, sugárkezelés, szerinted ez mekkora szenvedés? Az ismerősömnek kivették a fél tüdejét, és még örülhet, hogy "időben", és nem volt áttét. Mellékhatások: 30 kg fogyás, elferdült vállak (mert nincs, ami tartsa), és nem tud gyalog felmenni egy emeletet, mert fulladni kezd + depresszió, hogy semmire sem képes már. Ez szerinted gyógyulás? Soha nem lesz egészséges, és bármikor kiújulhat.

Mindez akkor, ha időben észreveszik, de mivel nem nagyon van tünet, és legtöbb dohányos nem jár évente tüdőszűrésre, általában nem veszik észre időben.



Természetesen megértem az anyukát, hogy nem örül, hogy a gyereke megfázik, de inkább legyen ő náthás, mint az én gyerekem tüdőrákos a belélegzett füsttől.


Szerintem nagyon szomorú, hogy a nem dohányzókat törvénnyel és büntetéssel kell védeni, nem természetes dolog a dohányzók részéről, hogy törekszenek arra, hogy ne rombolják az egészségét másnak. (Természetesen nem csak a dohányzásra vonatkozik ez, hanem más dolgokra is, amivel ártunk a környezetünknek.)


Ahogy az is nagyon szomorú, hogy az első válaszolót, aki egyszavas, helyes, valóságnak megfelelő választ adott a kérdésre, így lepontoztátok. Mert hogy a én véleményemmel nem értetek egyet, az oké. Nem kell egyetérteni, le lehet pontozni, ellentétesek az érdekeink, ellentétes oldalon állunk, ráadásul a rovat címe "dohányzás", nem pedig "nem dohányzás". De miért kell egy egyszerű "nemet" lepontozni, ha ez az igazság. Nem ártott senkinek, nem húzott le senkit, nem a véleményét mondta el, hanem tökéletes választ adott a kérdére.

Azt hiszem, ez sok mindent elárul a témával kapcsolatban. Azt gondolom, hogy emiatt a hozzáállás miatt tiltották ki a dohányosokat mindenhonnan.

2012. jan. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
76%-os. Igazad is van, meg nem is.
2012. jan. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Azt gondolom, hogy emiatt a hozzáállás miatt tiltották ki a dohányosokat mindenhonnan."

Miből gondolod, hogy dohányosok pontozták le? Látod látod, azok a csúnya előítéletek, ugye?

2012. jan. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
90%

Nem lehet. Szerintem ez hülyeség, pl. a kocsmákban már igazán megengedhették volna! Egy biztos, hogy a vendég kevesebb lesz...

Szerencsére engem nem érint, mivel nem Magyarországon lakom. Ezek után már nem is szeretnék!

2012. jan. 14. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Az utolsónak üzenném, hogy nyugat európában már mindenhol így működik...
2012. jan. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Mi működik igy? Nem lehet cigizni szórakozóhelyeken? Mert pl. Ausztriában kevés hely van, ahol nem lehet...
2012. jan. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
nyugi, nem fognak, mert akkor újra belépőt kell fizetniük...
2012. jan. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Megbocsáss, de a megfázás gyógyítható, a tüdőrák meg általában nem. Erre még nem gondoltál?


Én örülök a tiltásnak, senki nem fogja mostantól az ÉN egészségemet rombolni.

Nem dohányzó


Ti mindig csak magatokra gondoltok. Vegyétek már észre, hogy mások is vannak a földön. Nem csak ti. Azóta van ez a gyűlölet, mióta az EU bevezette ezt a dohányzási törvényt. Azelőtt nem gyűlölte ennyire a nemdohányzó a dohányost.

2012. jan. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Szerencsére engem nem érint, mivel nem Magyarországon lakom. Ezek után már nem is szeretnék!"

Érdekes szempontok alapján választod meg a hazádat.

2012. jan. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!