Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha megtámadnak és önvédelemből...

Ha megtámadnak és önvédelemből használok gázpisztolyt, akkor milyen kötelességem van a rendőrség felé?

Figyelt kérdés
Ha sikerül elmenekülnöm, köteles vagyok bejelentést illetve feljelentést tennem a rendőrségen a támadó ellen? Vagy származhat belőle bajom, ha én nem teszek feljelentést de mondjuk aki rám támadt az feljelent a rendőrségen? Csak mert olvastam, hogy ha sor kerül egy ilyenre akkor elveszik a fegyvert és hónapokba vagy akár évekbe is telhet mire visszakapom. Értelemszerűen nem azért akarok fegyvert venni, hogy utána el is vegyék.
2012. jan. 5. 18:18
 1/10 A kérdező kommentje:
Elnézést ha nagy hülyeséget kérdeztem, de szeretném mindenhonnan körbejárni a dolgot.
2012. jan. 5. 18:21
 2/10 tetro ***** válasza:
34%
ha megtámadnak, és te gázpisztollyal fejbe lövöd az illetőt, akkor jó eséllyel ellened indul eljárás.
2012. jan. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
A kérdésed sajnos nem tudom megválaszolni, de nagyon fontos, hogy tudd, hogy kell a fegyvered használni. Javaslom járj lőgyakorlatokra, mert ha nem tudsz rendesen célozni, lehet veszélyesebb vagy magadra nézve, mint a támadóra.
2012. jan. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

18:40-re.


Igen, ezt valahogy sejtettem, csak azt nem tudom mi a teendő egy ilyen incidens után. Jó lenne ha járna erre olyas valaki akinek már kellett használnia gázpisztolyt éles helyzetben. :)

2012. jan. 5. 19:06
 5/10 A kérdező kommentje:

18:54

Köszönöm a választ, a célzásommal szerencsére nincs probléma. :)

2012. jan. 5. 19:07
 6/10 anonim ***** válasza:
Hogy a törvény mit ír erre elő azt nem tudom, de én a helyedben nem nagyon jelentgetném, pláne ha nincs tanú.
2012. jan. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon van egy mondat: "Ez nem éles fegyver, aminek a használatát utólag be kell jelenteni."

[link]

2012. jan. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

21:03

Köszönöm, a linked és ez: [link] alapján megkaptam a választ amit kerestem! :)

2012. jan. 5. 22:00
 9/10 doboszoli ***** válasza:

Na kérem.

Miután a gáz-riasztó nem minősül lőfegyvernek, nem kell jelenteni a használatát. Ám ha kitudódik, meghurcolásznak.

Javaslatom:

Gázpisztollyal nem fenyegetőzünk, csak akkor vesszük elő, ha tényleg nem lehet kitérni a támadás elől. Akkor azonban gondolkodás nélkül, a fejre célozva, kettőt, hármat lövünk, és eltűnni a helyszínről. Ezt, mentálisan többet, vagy legalább annyit kell gyakorolni, mint a célzást.

A gp. nem támadóeszköz, egy max két támadó ellen hatásos(lehet). Miután az optimális hatótávolsága 1-2,5 méter,(max 5, de ez már necces), nincs idő mérlegelésre ha elővetted, lőni kell, és tipli!

Ezt élesnél úgy oktatták, hogy csak akkor vedd elő a fegyvert ha hajlandó vagy lőni, és csak akkor lőj, ha hajlandó vagy ölni is.

Remélem érted mit akartam mondani.

2012. jan. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

07:49

Teljes mértékben értem. Nem is használnám fenyegetésre, csakis önvédelemre illetve szilveszterkor egy kis mókázásra. Köszönöm a válaszokat.

2012. jan. 6. 14:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!