Dohányosok! Mi a véleményetek a szigorított rendeletről, mely szerint most már a vendéglátó helyeken, kocsmákban, megállókban, pályaudvaron, iskola és más intézmények közelében sem lehet dohányozni?
Jómagam is dohányzom, habár már leszokóban vagyok. Engem egy dolog zavar, mégpedig az, hogy a jó kis pubokba meg sörözőkbe ahová amúgy is csak alkalmanként járok nem lehet majd ezentúl rágyújtani. Én megértem a nem dohányzókat is, de azért ilyen helyre az ember inni megy meg szivarozni, cigizni. Nem lehetne az ilyen kérdést a vendéglátóra bízni? Vagy megoldani annak a lehetőségét, hogy elszeparált részt hozzon létre a dohányosoknak?
A témát illetően minden véleményre kíváncsi vagyok.
Írogattam már róla, összefoglalnám.
Rendjén van, hogy buszon, repülőn, iskolában, stb. ne bagózzunk,ezért senki nem háborog. Na de a kocsmában... Ahhoz hasonlítanám, mintha a templomban törvényileg tilos lenne a keresztvetés, vagy a kuplerájban a szex.
Ezenkívül egy erősen álságos intézkedés, mert ha állami monopólium a dohánytermék, jövedéki adóból beterveznek X milliárdot a költségvetésbe, közben tiltják... nem vall erős erkölcsi érzékre.
Hab a tortán az utolsó pillanatban megszavazott könnyítése a törvénynek: kaszinókra nem vonatkozik. Na ezen lehidaltam!
A 2013-ra tervezett forgalmazási szabályok ismét felvetnek néhány elgondolkodtató kérdést: ki/kik kapják meg a forgalmazás jogát, milyen kritériumok alapján?
Bölcs kormányunk, és Vezérünk, megint nem okozott csalódást, hozta a szokásos formáját.
Ez teljesen értelmetlen jogszabály,amit nem fognak betartani.
Régen mindenütt voltak dohányzó és nem dohányzó helyiségek,és nem volt vele senkinek problémája.
A Parlamentben is dohányoztak tiltott helyen a képviselők.
Nehezen tudom elképelni,hogy minden munkahelyet,kocsmát stb. ellenőrizzenek. Érdekes lesz az APEH,a Polgármesteri Hivatalok előtt az utcán dohányzó alkalmazottak látványa. Vagy hogyan tudja a kocsmai alkalmazott elérni,hogy az ittas vendégek ne dohányozzanak? Vagy az építkezéseken dolgozó munkások? Vagy a közmunkások?
Én évekig dohányoztam, és miután leszoktam, sokkal jobb az életem, egészségesebb, fittebb, vidámabb vagyok, több pénzem is van, mivel nem veszem meg a napi 1-2 doboz cigit. Én minden olyan kezdeményezést jónak tartok, amivel rá akarják venni az embereket, hogy hagyják abba a dohányzást. Megelőzést is, tiltást is.
Mondjuk ez az általános tiltás azért erős, de ha például engedélyhez kötnék a dohányzást bizonyos helyeken, ahol a feltételek megvannak a külön helyiségre, azt még akár támogatnám is, hiszen van, aki egyszerűen csak nem akar leszokni.
Önkiszolgáló vagy robotizált vendéglátóhelyekkel kivételt lehetne tenni, de egyébként a dolog szerintem elsősorban munkavédelmi kérdés.
Rá lehet bízni a piacra a felszolgálók (alkalmazottak) munkavédelmi jogainak biztosítását? Szerintem munkavédelmi jellegű dolgokat nem tud jól kezelni a szabadpiac, mert a vendéglátók egymással is versenyben állnak.
A dohányzás teljes tilalma ott, ahol dolgozók vannak (beleértve a pincérekkel dolgozó vendéglátóhelyeket), ez úgy tudom valami ír kezdeményezés volt a kora 2000-es években. Aztán elterjedt, szerintem azért, mert mert logikus. Ha az autókat összeszerelő munkásnál meg van szabva, hogy milyen anyagokat lélegezhet be, és miket meg nem, akkor végülis itt csak arról van szó, hogy ugyanez a védelem megilleti ezentúl a pincért is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!