Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Dohányosok! Mi a véleményetek...

Dohányosok! Mi a véleményetek a szigorított rendeletről, mely szerint most már a vendéglátó helyeken, kocsmákban, megállókban, pályaudvaron, iskola és más intézmények közelében sem lehet dohányozni?

Figyelt kérdés

Jómagam is dohányzom, habár már leszokóban vagyok. Engem egy dolog zavar, mégpedig az, hogy a jó kis pubokba meg sörözőkbe ahová amúgy is csak alkalmanként járok nem lehet majd ezentúl rágyújtani. Én megértem a nem dohányzókat is, de azért ilyen helyre az ember inni megy meg szivarozni, cigizni. Nem lehetne az ilyen kérdést a vendéglátóra bízni? Vagy megoldani annak a lehetőségét, hogy elszeparált részt hozzon létre a dohányosoknak?

A témát illetően minden véleményre kíváncsi vagyok.


2012. jan. 2. 04:38
 1/7 doboszoli ***** válasza:

Írogattam már róla, összefoglalnám.

Rendjén van, hogy buszon, repülőn, iskolában, stb. ne bagózzunk,ezért senki nem háborog. Na de a kocsmában... Ahhoz hasonlítanám, mintha a templomban törvényileg tilos lenne a keresztvetés, vagy a kuplerájban a szex.

Ezenkívül egy erősen álságos intézkedés, mert ha állami monopólium a dohánytermék, jövedéki adóból beterveznek X milliárdot a költségvetésbe, közben tiltják... nem vall erős erkölcsi érzékre.

Hab a tortán az utolsó pillanatban megszavazott könnyítése a törvénynek: kaszinókra nem vonatkozik. Na ezen lehidaltam!

A 2013-ra tervezett forgalmazási szabályok ismét felvetnek néhány elgondolkodtató kérdést: ki/kik kapják meg a forgalmazás jogát, milyen kritériumok alapján?

Bölcs kormányunk, és Vezérünk, megint nem okozott csalódást, hozta a szokásos formáját.

2012. jan. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez teljesen értelmetlen jogszabály,amit nem fognak betartani.

Régen mindenütt voltak dohányzó és nem dohányzó helyiségek,és nem volt vele senkinek problémája.

A Parlamentben is dohányoztak tiltott helyen a képviselők.

Nehezen tudom elképelni,hogy minden munkahelyet,kocsmát stb. ellenőrizzenek. Érdekes lesz az APEH,a Polgármesteri Hivatalok előtt az utcán dohányzó alkalmazottak látványa. Vagy hogyan tudja a kocsmai alkalmazott elérni,hogy az ittas vendégek ne dohányozzanak? Vagy az építkezéseken dolgozó munkások? Vagy a közmunkások?

2012. jan. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha hiszitek, ha nem nálunk az iskolában is dohányoznak ugyanúgy. Nyáron dolgoztam ott, mi sem sokat foglalkoztunk ezzel a szabállyal és a tanárok is ugyanúgy kijártak a kukák mellé cigizni. Hozhatnak itt bármilyen törvényt, ha a jónépnek nem tetszik úgyis bele fog szarni.
2012. jan. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én évekig dohányoztam, és miután leszoktam, sokkal jobb az életem, egészségesebb, fittebb, vidámabb vagyok, több pénzem is van, mivel nem veszem meg a napi 1-2 doboz cigit. Én minden olyan kezdeményezést jónak tartok, amivel rá akarják venni az embereket, hogy hagyják abba a dohányzást. Megelőzést is, tiltást is.

Mondjuk ez az általános tiltás azért erős, de ha például engedélyhez kötnék a dohányzást bizonyos helyeken, ahol a feltételek megvannak a külön helyiségre, azt még akár támogatnám is, hiszen van, aki egyszerűen csak nem akar leszokni.

2012. jan. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, hogy az kellene, hogy legyen az egésznek az értelme, hogy védjük a nem dohányzókat, ahhoz pedig az kellene csak, hogy komolyabban ellenőrizzék a vendéglátóhelyeket, hogy tényleg legyen dohányzó és nem dohányzó rész. Azt meg már végképp nem értem, hogy miért nem lehet mondjuk egy orvosnak egy jól szellőztethető, elkülönített szobában rágyújtani, miért kell a kórházat 200 méterre elhagyva dohányoznia, pláne ha mondjuk a napi munkája után még meg nem fizetett ügyeletet is kell tartania.
2012. jan. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Önkiszolgáló vagy robotizált vendéglátóhelyekkel kivételt lehetne tenni, de egyébként a dolog szerintem elsősorban munkavédelmi kérdés.

Rá lehet bízni a piacra a felszolgálók (alkalmazottak) munkavédelmi jogainak biztosítását? Szerintem munkavédelmi jellegű dolgokat nem tud jól kezelni a szabadpiac, mert a vendéglátók egymással is versenyben állnak.


A dohányzás teljes tilalma ott, ahol dolgozók vannak (beleértve a pincérekkel dolgozó vendéglátóhelyeket), ez úgy tudom valami ír kezdeményezés volt a kora 2000-es években. Aztán elterjedt, szerintem azért, mert mert logikus. Ha az autókat összeszerelő munkásnál meg van szabva, hogy milyen anyagokat lélegezhet be, és miket meg nem, akkor végülis itt csak arról van szó, hogy ugyanez a védelem megilleti ezentúl a pincért is.

2013. aug. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Konkrétan, én megengedném a kiskocsmának, ha kialakult jólismert vendégköre van, hogy a vendéglátós megegyezkedjék egy ,,önkiszolgáló'' dohányzórészben a vedégeivel, de az tényleg önkiszolgáló kell hogy legyen, tehát a vendégek együttműködése is kell hozzá. Meg ha a tulajdonos vállalkozó kedvű és a vendégköre szereti a különlegességeket, kitalálhat valami csillés vagy hasonló automatizált rendszert. Ez a két kiskapu lenne, vagy esetleg még bármi más is, a lényeg az lenne, hogy minden szempontból a pincért a többi munkavállalóval azonos védelemben részesíteném.
2013. aug. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!