Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudok csinálni ilyen...

Mit tudok csinálni ilyen esetben? {FELPONTOZÁS}

Figyelt kérdés
Most kerültem középiskolába és egy gyerek állandóan üt és kötekedik.Nem merek visszaütni mert nem ér meg egy kicsapást vagy egy fiatal korúak börtönét.Ha belém köt mit tudok tenni?
2011. nov. 24. 17:26
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Tanárok nem tudnak mit tenni.Én szívesen lecsapnám,de félek a törvénytől.15 évesen gázspray-t hordhatok magamnál?
2011. nov. 24. 17:27
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha tényleg ilyen gáz a helyzet, ahogy azt most nekünk beállítottad,akkor sulit kellene váltanod...
2011. nov. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%
osztályfőnökhöz fordulj,végképp szüleit sztem befogja hívatni,de nem szabad annyiba hagyni,de ha visszaütsz van tanúd arra hogy ő kezdte nem?
2011. nov. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
32 fős az osztály amiből legalább 28 nem szereti azt a gyereket.Szerintem ha balhé lenne a javamra tanúskodnának.
2011. nov. 24. 18:00
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Te félsz attól ha megütöd a gyereket akkor neked vmi bajod lesz belőle,de annak aki üt téged nincs semmi gondja ebből.Ebből az jön le nekem h neked sem lesz semmi bajod belőle,ha teszel ez ellen vmit.

Bár nem akarlak buzdítani a verekedésre mert erőszak erőszakot szít(de ez az esetedben ugye fordítva is igaz)De ha mégis besokalnál és mégis a verekedést választod:

Nemszabad akkorát ütnöd amekkorával vmi baja lesz az illetőnek(és ne arctályékot célozz).Néha a fenyegetés többet ér.A gázsprével 1 gond van h kb az illető taknya nyála összefolyik és kb 20 percig abszolút magatehetetlen,szóval ha ezért nem csapnak ki akkor semmiért.(amennyiben csak 1 gyerek van rádszálva addig megoldható az ügy,de ha többen akkor válts iskolát)

A helyedben szólnék az OF-nek.

2011. nov. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Szerintem az lesz ha még egyszer előfordul ez akkor nem érdekel a törvény.Állat módjára neki megyek.
2011. nov. 24. 18:17
 7/16 anonim ***** válasza:

Szólj az osztályfőnöknek neki kötelessége lenne fegyelmi eljárást indítani, bár valószínűleg kezdetben csak megbeszéli vele és a szüleivel. Ha nem vezet eredménye akkor szólhatsz az igazgatónak is. Semmiképp ne üss vissza mert akkor ellened is eljárást indíthatnak! Kicsapni nem fogják csupán megrovást kaphat eleinte, de ez általában elég is szokott lenni.

18 évnél fiatalabb személy bármilyen fegyvert csak nagykorú felügyelete mellett használhatna, nem is szabadna nálad legyen.



Ezek a büntetési tételek:


a) megrovás

b) szigorú megrovás

c) meghatározott kedvezmények, juttatások csökkentése, illetőleg megvonása

d) áthelyezés másik osztályba, tanulócsoportba vagy iskolába

e) eltiltás az adott iskolában a tanév folytatásától

f) kizárás az iskolából.

2011. nov. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha a tanárok és az igazgató nem intézkedik akkor írhatsz egy e-mail-t az Oktatási Jogok Biztosának, neki minden beérkező levelet ki kell vizsgálnia.
2011. nov. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
amíg tanköteles vagy addig nem csaphatnak ki, nyugodtan verd be a pofáját, ő is azért üt mert nem csaphatják ki
2011. nov. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
kicsaphatnak, édes fiam, kicsaphatnak, mert tudod az hogy tanköteles, nem azt jelenti, hogy abban az iskolábn kell maradnia, nyugodt szívvel kibasszák, és az érintett mehet egy másik iskolába.
2011. nov. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!