Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudok csinálni ilyen...

Mit tudok csinálni ilyen esetben? {FELPONTOZÁS}

Figyelt kérdés
Most kerültem középiskolába és egy gyerek állandóan üt és kötekedik.Nem merek visszaütni mert nem ér meg egy kicsapást vagy egy fiatal korúak börtönét.Ha belém köt mit tudok tenni?
2011. nov. 24. 17:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

14 elmúlt, büntethető ...anyuci/apuci elkísér a rendőrségre feljelentést tesztek és kész

ha van tanúd, videofelvételed pláne jó


az osztályfőnöknek szóltál egyáltalán v csak feltételezed, hogy nem tudna csinálni semmit?

2011. nov. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Elmondom az egész történetet.Eljött az idő,hogy középiskolát válasszak én egy jó hírű müszaki iskolát választottam.Minden jól ment pár hétig.Új haverok,ismerkedés,új hely stb..Aztán az egyik gyerek nagyon elbízta magát és elkezdett kötekedni a többiekkel.Én gondolkoztam,hogy felállok,hogy na gyere velem kötekedjél,de úgy voltam vele,hogy kimaradok belőle.Nem éri meg.Aztán rám került a sor.Kezdetben beszólogatások stb.,de ezzel nem ment semmire mert nagy az önkontroll bennem.Aztán a szavakat tetlegesség követte.Ütögette a hátamat tiszta erőböl.Türtem fél percig aztán felálltam és mondtam neki,hogy na most én jövök fordulj meg.Erre leült,csend lett.Mentem hazafele a busszal és egyik barátomat megláttam.Oda mentem köszöntem vele volt még 2 srác.Mondta,hogy rá érek-e egy kicsit?Mondom persze,de miért?Az osztálytársad {nem akarom kiírni a nevét nevezzük g-nek}kötekedett velünk.Megjegyzem ők sokkal idősebbek/10. évfolyam és 4. évfolyam/.Na szóval g az a gyerek aki engem is piszkált meg őket is.Mondták,hogy a végállomáson beszélgetnek vele.Mi voltunk ugyebár négyen aztán nem sokkal később ők is beértek a busszal és ők volta 9-en 10-en.Odajöttek és ugyebár mivel többen voltak nagy bátran elkezdtek szemétkedni.Hozzám nem szólt egyik sem hisz nem ismertek engem és én se őket.Aztán az egyikük azt mondta gúnyos hangsúllyal:-Te mit keresel itt?Erre én azt mondtam neki,hogy nézd én nem ismerlek titeket csak g-t és volt vele egy kis incidensem amit szeretnék rendezni vele.Erre azt mondja:Akkor verekedjetek.Én azt feleltem:Nem akarok verekedni bízok benne,hogy békésen is el tudom vele intézni a dolgot.Aztán végül mindenki ment a maga dolgára.Ez történt tegnap.Másnap azaz ma bementem az iskolába köszöntem mindenkinek még g-vel is kezet fogtam.úgy gondoltam megértett engem,de nem.Fél perc se telt el hátba vert és ezt mondta:Osz mi van akkor ha hátba veelek ha?Erre felpattantam a székről és figyelmeztettem,hogy ezt most hagyja abba.Ő erre azt kérdezte,hogy emrt ha nem akkor mi lesz?Mondom pofánváglak.Ő meg mutatta az arcát,hogy na ide üssél,gyerünk.Én meg nem voltam rest és oltári nagy sallert kiosztottam.Leblokkolt,a szemei kimeredtek,nem szokta meg azt,hogy valaki visszaüt.2 mp. multán felállt osztálytársam,hogy na oké mindenki megkapta ami járt vége hagyjátok abba.Természetesen akkor megint megbátorodott hisz ha le van fogva akkor keménykedhet.Utánna leüllt és azt mondta na várjál csak suli után elverünk a buszmegállóba.Megkérdeztem tőle,hogy kéred a párját?Erre még durrogott és már ment is át szólni a bandának.Én leiszkoltam az osztályfőnökünk kabinetjéhez.Egy osztállyal pont órája lett volna,odamentem egy gyerekhez és kérdeztem itt van-e tanár úr mondta,hogy mindjárt itt lesz.Vártam,vártam aztán egy másiktól megkéreztem,hogy itt van-e már ő azt mondta beteg nincs itt.Erre megláttam az ismerőseimet és tanácsot kértem,hogy mit csináljak?Erre ő azt mondta menjél ki a suliból a portásnak mond azt nem tudtál kilépőt kérni,de beteg vagy és kész.Így is tettem.Kimentem aztán amikor a helyközi busszal kiértem a távolsági busz megállójába ránéztem a telefonomra.7 nem fogadott hívás és 3 olvasatlan üzenet.Az sms-ek egy másik osztálytárstól jöttek,hogy merre vagyok?Felhívtam mondta,hogy g be van szarva emrt azt hiszi kihívom rá a rendőrséget meg feljelentem.Át adta g-t akkor az először hallottam a száján azt,hogy bocsánat.Idézem:Bocs többet nem fordul ilyen elő.Mondom nyugodj meg nincs harag nem emgyek rendőrért,de hagyjál békén és nem lesz több ilyen.Erre kinyomta és kész.2 órával később visszahívtam barátomat,hogy mi a helyzet.Azt mondta,hogy fél óráig vörös volt az arca a pofontól és,hogy félt attól,hogy kíhívom a rendőröket.Bocsánat mindenkitól,hogy hosszú lett,de ai végigolvassa és hozzászól azt megköszönöm egy zöld kézzel:).
2011. nov. 25. 12:22
 13/16 anonim ***** válasza:
szerintem, szólj a gyereknek, hogy menjetek el valahova és négy szem közt beszéljétek meg a problémáitokat, mint két kulturált ember, hogy miért viselkedik ilyen felsőbbrendűen, miért kötekedik mindenkivel, miért kell gyűlöletben élni, ha ez neki is rossz, meg hogyha így viselkedik, ez később szociális problémákhoz vezethet
2011. nov. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
ez a beszéd, jól lerendezted a gyereket :D gratulálok :D
2011. nov. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Akkor ezekszerint sikerült lerenndezni,nem,már nicns próblémád vele? :)
2011. nov. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Holnap lesz hétfő ez pénteken történt.Tehát holnap kiderül,hogy leállt-e.Remélem.
2011. nov. 27. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!