Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudtok arról hogy beakarjá...

Mit tudtok arról hogy beakarják vezetni azt hogy este 8 után 18 év alatt nem lehet utcán tartózkodni?

Figyelt kérdés
Én erről nem rég hallottam és hát számomra elég kétségbe ejtő... Nem hogy azzal foglalkozna az állam hogy 300 felett az Euro meg az üzemanyag az egeket veri lassan. Egyébként ha tudjátok írjátok már le hogy mennyirefogják ezt ellenőrizni és hogy mikor vezetnék be.
2011. dec. 12. 21:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ez valami hírcsárdás hír lesz, már érzem... :D
2011. dec. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én már semmin nem csodálkozom. Ezt nevezik szabadságnak ami most van.
2011. dec. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Már van erre kérdés és pár oldalon keresztül ki lett már vesézve:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__245..

2011. dec. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ez úgy ahogy van szarság, és a mozgásszabadság korlátozása. Alapvető emberi jogot sért. Ami érthető lenne, hogy 14 év alatti gyerek ne mászkáljon este 10 után az utcán, ez még azt mondom, ok, veszélyes neki. De hogy mondjuk valaki 16 vagy 17 évesen ne mehessen este 9-re haza, az már tényleg abszurd. Ez ellen tiltakozni kell! Meg kell védeni alapvető érdekeinket, jogainkat!
2011. dec. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Elég hülye ötlet, főleg ebben a formában, hogy minden 18 év alattira vonatkozna. Hétvégente tele vannak az éjszakai járatok tizenévesekkel, és ez így volt már akkor is, amikor én voltam tini, mégis felnőttünk, és nem is értem, miért ne járhattunk volna szórakozni, vagy hogy a mostani kamaszok miért ne járhatnának. Nem mindenkiért tud az apja-anyja elmenni kocsival.

Meg persze nem csak a szórakozásról van szó, hiszen bármelyik 18 év alatti fiatalnak lehet olyan elfoglaltsága, ami miatt nem tud kottára 8-kor otthon lenni, és nincs aki kísérgesse. Enyhén szólva nevetséges is lenne, amikor egy 17 év körüli fiatalembert még a szülei kísérgetnek haza, mert egyedül nem lehet kint.

Vagy pl. nyáron megnézném, hogyan terelik haza az összes szünidőt töltő tinit a terekről este 8 után.

Ráadásul szerintem is eléggé megvalósíthatatlan. Olyan lesz ez is, mint amikor itt nálunk, Pécsen kitalálták, hogy a belváros területén tilos az utcán dohányozni. Ezt betartja valaki? Nem. Próbálja bárki is betartatni? Szintén nem.

2011. dec. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
2011. dec. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Úgy ahogy van ez egy nagy HÜLYESÉG! Ha pl jön egy jó film este 8 kor és leugrok a boltba, vagy bármi más dolog végett én 8 után utcán vagyok akkor megbüntettnek? Ez egy akkora baromság, ilyenekkel foglalkoznak istenem. Amúgy ha elkapnak valakit aki 18 alatti az utcán megbüntetik vagy mi?
2012. jan. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!