Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Beakarják tiltani a "cigány"...

Beakarják tiltani a "cigány" szót?

Figyelt kérdés

Hallottam egy ismerősömtől, és a reggeli újságban is olvastam... Ekkora baromságot! Mi a franc sértő a cigányoknak a cigány szóban?


Mellesleg, az irodalmi művekkel mi van? Ha mostantól a jövőben egy tanár egy Arany János cigányokkal kapcsolatos művét olvassa fel az osztály előtt (pl: Nagyidai cigányok), akkor cigány helyett romát olvas fel vagy mi? ...és ezz nem csak Aranyra, hanem rengeteg más magyar költőre is igaz.


2011. dec. 7. 15:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2011. dec. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Fantasztikus, hogy a héten ez legalább a harmadik kérdés róla... Eszméletlenül meg lehet vezetni még olyannal is az embereket, ahol leírják a "cikk" mellé, hogy ez csak egy vicc. És ugyanígy hiszik el azt, ami mellé nem írnak semmit. Magyarország, én így szeretlek :)
2011. dec. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Nem akarják és nem is fogják. Ahogyan a francia, német, magyar kínai, orosz, svéd, ukrán, román, szerb, horvát, ruszin, mongol, tatár, japán, kanadai, holland, etióp, görög, török, svájci, osztrák, cseh, finn, észt, szlovák és egyéb szavakat sem. Szóval a magyar nyelv megmarad annak ami. Megnyugodtál?
2011. dec. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem a cikket. Nagyon állat!


"Betiltja a kormány a cigány szó használatát – jelentette be péntek délután a kormányszóvivő. A kifejezés ugyanis sértő lehet a romákra nézve. Helyette a hivatalos dokumentumokban c-típusú állampolgárként fogják őket jegyezni, a köznyelvben és a médiában pedig hiperpigmentált jelzővel szabad majd őket illetni, a roma megnevezés mellett."


De nehogy komolyan vegye már valaki! :D

2011. dec. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A betiltást pedig -te gyengeelméjű-, arra értettem amit rajtad kívül mindenki értett, hogy nem használhatod nyilvánosan, mert rasszista...
2011. dec. 7. 15:40
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy rasszista, viszont tény, hogy pejoratív értelmet kapott. Rasszista attól lesz, ha túl sokan mondják, hogy rasszista.
2011. dec. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
rasszista egy lófaszt. a roma pedig az ő nelyvükön van, tehát oylan mintha az angolokat ingliseknek hívnánk....
2011. dec. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jo, jo de hol olvastad, hogy nem lehet nyilvanosan hasznalni? melyik reggeli ujsagban irtak errol komolyan? Melyik politikus nyujtotta be a torvenytervezetet a betiltasrol? Kicsit konkretabban tedd fel a kerdest akkor konkretan tudunk ra reagalni! Hiaba gyengeelmejuzod a valaszolot O valeszg nem beszelt a nagytudasu ismerosoddel es azt a reggeli ujsagot sem olvasta amelyiket te...
2011. dec. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy ha tegyük fel betiltanák, attól még ugyanúgy cigánynak hívná őket mindenki.
2011. dec. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Egyébként a cigányoknak semmi problémájuk nincs a cigány kifejezéssel, sőt, ők maguk hívatják cigánynak magukat, és műmájernek tartják ezt a "roma" dolgot.
2012. jan. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!