Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Méltányossági kérvényt nyújtot...

Méltányossági kérvényt nyújtottam be a Nyugdíjf. -hoz Debrecenbe, akik továbbküldték Pestre, ilyenkor a Közársasági elnök elé kerül a kérelem?

Figyelt kérdés

2011. dec. 12. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, a nyugdíjfolyósító pesti központjába kerül.
2011. dec. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, és miért küldik át oda?

Csütörtökön jár le a 30 nap mióta beküldtem. Pénteken jött egy levél tőlük, hogy a kérelmem folyamatban, felküldték Budapestre.

Úgy tudom általában 30 napon belül már megérkezik a válasz, hogy megkapom-e vagy sem.

2011. dec. 12. 14:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért küldték a pesti központban, mert annak van hatásköre az elbírálásra. Abban nem vagyok biztos, hogy méltányossági ügyekben is 30 nap-e a határidő. A honlapon ez biztos megtalálható. De a határidő csak akkor kezdődik, mikor a hatáskörrel rendelkező szervhez az irat beérkezett. Ja, és ezt se biztos, hogy betartják.
2011. dec. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Természetesen nem kerül a köztársasági elnök elé, csak épp megállapították, hogy a konkrét esetben a budapesti szerv illetékes az eljárása. (Nem hatásköri, hanem illetékességi kérdésről van szó!)


A határidő pedig bizony, onnan számítódik, hogy az illetékes szervhez megérkezik a kérelem. És - mint ahogy az előttem szóló is említette - nem biztos, hogy ezt tudják tartani, különösen így decemberben, amikor az ünnepek miatt amúgy is kiesik legalább egy hét.

2011. dec. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!