Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vezetékjog! Ki mit tud erről?

Vezetékjog! Ki mit tud erről?

Figyelt kérdés
Biztos vannak akik kaptak levelet az ELMŰ Hálózati KFT (! ) -től, hogy a telkére u. n. vezetékjogok jegyez be. Valami bírósági végzésre hivatkoznak. Én nekik megyek, mert felháborítónak tartom! Keresek csatlakozókat!
2011. nov. 19. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem járultam hozzá, máshogy oldották meg! Nehogy má 15 métert letaroljanak a kertemben!
2011. nov. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha már évek óta van a vezeték


és most utólag bejegyzik a vezetékjogot ingatlan-nyilvántartásba


az megfelel törvénynek

2011. nov. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérd a bírósági végzést, a jogszabályi hivatkozási alapot, tiltakozz, és szólítsd fel őket a vezeték ottlétének indoklására, beleértve, hogy más megoldás miért nem lehetséges és mi a költségvonzata. Fontos, hogy minden határidőt tarts be, mert jogvesztésre fognak hivatkozni.
2011. nov. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha már régebben is ment ott vezeték, akkor a vezetékjog létezett eddig is, csak az az új dolog, hogy az ingatlannyilvántartásba is be lehet jegyezni. Ez ebben az esetben csak formalitás, és semmi jelentősége.

Tiltakozni sincs mi ellen, ugyanis ennek jogszabályi alapja van. [link]


Ha még eddig nem létező vezetékkel kapcsolatban akarnak jogot létesíteni, akkor azt persze meg kell veled beszélniük, de a leírásod alapján itt az első eset áll fenn.

2011. nov. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!