Mi a véleményetek a halálbüntetés bevezetéséről Magyarországon? (normális válaszokat várok)
nem feltétlenül támogatnám a halálbüntetést, de úgy érzem a helyzet az országban egyre rosszabb és talán egy ilyen törvény az embereket visszafogná.. TI HOGY GONDOLJÁTOK?
persze vannak támadható pontok.. én pl. egy pszichopatát aki megölt valamilyen rögeszméje miatt 10-20 embert azt kapásból halára ítélném.. nem pedig élete végéig az én adómből tartanám el egy börtönben..
Én támogatnám azok esetében, akikről egyértelműen bebizonyosodik, hogy szándékos emberölést követtek el, sőt alkalmaznám a garázdaságot elkövetők, uzsorások, fegyveres rablók, közveszélyt okozó fémtolvajok (vasúti kábellopás, trafóolajlopás stb.) körében is. Emellett bizonyos összeghatár felett a közpénzekkel való gondatlan gazdálkodást (sikkasztást) is halállal büntetném.
Mi oldódna meg ezzel? Én biztos vagyok benne, hogy nagymértékű elrettentő hatása. Másrészt jelen pillanatban az elítélt szabadulásást követően ott folytatja, ahol letartóztatásakor abbahagyta. Valahogy ebben az országban a tisztességesen, becsületesen élő embereken kívül védünk minden bűnözőt. Ennek nem kellene így lennie.
Olvastam az egyik hozzászólásban, hogy nem jelentene költségmegtakarítást a halálbüntetés bevezetése. Ezzel nem értek egyet, biztos vagyok benne, hogy hosszú távon olcsóbb egy méreginjekció, mint egy életfogytiglani fegyházbüntetésre ítélt eltartása.
24/F
"sőt alkalmaznám a garázdaságot elkövetők"
Csuklás 2:
Garázdaság elkövetéséhez elég, hogy a buszon elkezdesz hangosan ordibálni és hadonászni.
De szerintem is sokkal olcsóbb, ha mindenkit kinyírunk. Csak ki fog szólni, amikor érted mennek?
Na, most csak nagyon röviden (bár erről a témáról köteteket lehetne írni); szerintem a büntetés célja normális keretek között nem lehet a megtorlás.
Azt már nagyon jól leírta valaki, hogy miért is nincs az esetek többségében elrettentő ereje a halálbüntetésnek, ehhez nincs mit hozzáfűznöm. Ha viszont erre nem alkalmas ez a büntetési forma, akkor végül is tényleg csak megtorlásról beszélhetünk, nem? Hiszen akiket meggyilkolt, azok nem kapják vissza az életüket akkor sem, ha a gyilkosukat kivégzik.
17:19-es:
Egyetértek egy előttem szólóval: nagyon remélem, hogy soha olyan pálya közelébe se kerülsz, ahol bármilyen hatalomhoz is juthatnál...
Akik arról elmélkednek, hogy a halálbüntetés mennyire elrettentő és ettől mennyire félnek a bűnözők, keveset tudnak az emberi lélekről, továbbá nem nézték az ezzel kapcsolatos magyar riportokat.
Aki gyilkosságot követ el, pláne többet, egyszerűen másképp viszonyul az emberi élethez, mint mások. Számára az nem akkora érték (most mindegy miért), hogy azzal számoljon. Ha valaki útjában van, akárcsak egy doboz gyufáért, habozás nélkül megöli. Mondhatnám, nem érzi a súlyát. A saját életével kapcsolatban is. Azzal sem törődik. Annál inkább a szabadsággal, hiszen ez az éltető eleme. Hogy azt tesz, amit akar, semmi gát nincs, a halál se, csak a bezártság.
Akinek az élete annyira tönkrement, hogy gátlás nélkül gyilkol, már nem sok tehető érte, de soha nem lehet ezt előre kiszámítani. A halálbüntetéssel soha nem tudjuk meg, mi lett volna, ha... Viszont el lehet zárni a lehetőségtől. Sokkal fontosabb az a réteg, amelyik még valamennyire visszaterelhető. És még ennél is fontosabb, hogy terelni se kelljen.
Ennek eléréséhez mindenekelőtt tudni kell, honnan, és hogyan vezet az út ide. Ezt az utat kell lerombolni, a kialakuláshoz vezető tényezőket felszámolni, a lehetőséget csökkenteni. Ez szemlélet kialakítását igényli. Ezért könnyű a helyzete Kanadának.
Kérdező!
Jó néhány filmdráma foglalkozott azzal, mitől és hogyan válik valaki pszichopatává. És hogy van-e visszaút onnan. Nem a te válaszodra jutottak. Az nem kérdés, hogy az ölés lehetőségét feltétel nélkül meg kell szüntetni. A folytatás viszont úgy tűnik, nagyon is kérdés.
A törvény nem arra való, hogy valakit visszatartson. Semelyik törvény se. Hiába van szó a szerződésszegés tilalmáról, naponta sokan megteszik. Tehát a törvény nem elég szigorú? Nem, a törvény arra van, hogy ilyenkor mit tegyünk, hogyan szankcionáljunk. A visszatartó erő a szemlélet, az ebből következő környezeti kényszer.
Itt Budapesten, egy utcában nagyon elszaporodtak a lopások. A rendőrség semmire se ment. A lakók megszervezték a figyelő és értesítőrendszert. Nem a rendőrség felé, oda is, de egymás felé. Ha valaki észrevett valamit, riasztotta a többieket, és a rendőrséget. Sokan vették a fáradságot, és feltartóztatták az illetőt a rendőrség megérkezéséig. Eleinte volt néhány félreértés, de beletanultak. Ma alig van az utcában lopás. Már a lépcsőházban merik hagyni a biciklit.
Az az igazi elrettentés, ha a bűnöző tudja, hogy biztosan elkapják. Nem úszhatja meg. Mert a játék arra megy, engem úgyse kapnak el, én ügyes vagyok. Hát nem.
A halálbüntetés.
NEM.
Nehéz rehabilitálni ha kiderülne mégiscsak ártetlan.
Nem tudom, mennyire vagy tisztába ennek a jogi hátterével....erről a témáról könyveket írnak...és most kicsit rugaszkodj el a szemet szemért elvtől, és gondolj bele, nézz utána. Vajon melyik a nagyobb büntetés egy embernek ? ha elveszik a tényleges életét egy pillanat alatt, vagy ha örökre elveszik az életét ??
Biztosan érted miről beszélek, sztem ezen gondolkozz el.
Rájössz, hogy mi Magyarok politikailag nem vagyunk erre berendezkedve sem jogilag, és amúgy sem.
Szerintem hivatalosan nem kéne bevezetni a halálbüntetést, mert az még több bűnre vezetne.
Szerintem azt kéne tenni, hogy elítélni a gazembereket életük végéig, és ott a börtönben mérget tenni a levesében, és a rokonoknak azt mondani, hogy öngyilkos lett, és már el is hamvasztották.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!