Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Öröklök valamit? Apám halála...

Öröklök valamit? Apám halála után, vagy mindent visz az élettárs? Aki már kb. a hatodik

Figyelt kérdés
Apám halála előtt 1 hónappal az élettársának ajándékozta a családi házát,2 db ingatlant pedig az élettárs megvett tőle ugyanekkor potom pénzért (pl.9 milliós lakást - 2 millió forintért, apámnak maradt rajta a haszonélvezet - de ugye közben meghalt) Agydaganata volt. Én lennék az egyetlen örökös, csak nem tudom, hogy öröklök és ha igen mit? Végrendelet nem volt
2009. máj. 6. 21:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom rákos édesapádat nem te ápoltad, hanem az élettársa.Akkor?
2009. máj. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Apám örök életében alkoholista volt, ami volt neki pénze, ingatlana, hétvégi háza ezért mind a szülei dolgoztak meg.

Ez a mostani élettárs kb. a hatodik, a szomszédok elmondása alapján a saját szarát is, ha fizetnek érte - bocsi....

Gondoltam, hogy valami sántít a dologban mikor a hagyatéki megkeresésben benne volt, hogy rész akar venni a hagyatéki tárgyaláson. Mivel az élettárs nem örököl, biztos voltam benne, hogy valami nagyon sántít. Hát ezek az ingatlanok. Mindegyik szerződés ugyanaznap készült,és gondolom , hogy per lesz belőle, de úgygondolom az ajándékozási szerződést mindenképpen megtámadom. Az adásvételt még nem tudom, meglátjuk mit mond hétfőn az ügyvéd.

2009. máj. 7. 13:01
 13/16 A kérdező kommentje:
Az utolsónak: a rákos "édesapám"-at az anyja ápolta, nem az élettársa. Mivel full alkoholista volt és verte az anyukámat elváltak. gyerektartást soha nem fizetett. Én nem bolygattam volna az öröklést, ha az alkoholista k... élettársa a 300 ezer forintos temetési költséget nem rajtam akarná behajtani. Érdekes, hogy mikor meghalt az élettárs elfelejtette hogy vagyok, most félév után kellene neki a pénz? Hát tudod, ha az ügyvédre többet kell ennél költenem akkor sem hagyon magam egy alkoholista nővel szemben. Már bocs
2009. máj. 7. 13:05
 14/16 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Megígértem,hogy megírom mi történt. Az első hagyatéki tárgyalás tegnap volt. Az élettárs nem jött el, jogi képviselőt küldött maga helyett, én sem voltam az ügyvédem ment el. Képzeljétek a folyószámláról hiányzik 400 ezer ft (amit én örököltem volna), csak közben levette az élettárs (a bank nem tudta, hogy meghalt), és a temetési költséget ami majdnem ugyanennyi volt, velem akarja kifizetetni. Az ügyvédjének 15 napon belül be kell nyújtania az adásvételi és ajándékozási szerződéseket, hogy a közjegyző lássa mennyi a köteles rész belőle. Ha beérkezik a szerződés, kitűznek egy új hagyatéki tárgyalást, és a többit még meglátjuk. Még jelentkezem...
2009. máj. 21. 15:22
 15/16 anonim ***** válasza:
Szia! Engem nagyon érdekelne, hogy most hogy állsz az üggyel, hasonló cipőben járok!!!
2009. okt. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Szia! Még nem volt meg a második hagyatéki tárgyalás. A bankszámláról levett pénz természetesen nem lett meg, de az ügyvédem eltöröltette az "engem illető" temetési költséget.

Peren kívül megy a dolog, mert nincs 5 évem (ennyi kb. mire a bíróság dönt) és csomó fölösleges pénzem sem a költségekre. A köteles részt ki kell fizetnie az élettársnak, ezért húzódik még mindig az ügy.

Ha akarsz írj privát üzit, és segítek, megírom, hogy mi lesz a végkifejlet.

2009. okt. 7. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!