Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi van, ha mi nem veszünk...

Mi van, ha mi nem veszünk részt a népszámlálás 2011ben? Szerintem ez bőven nem népszámlálásról szól.

Figyelt kérdés

Senkinek semmi köze,hogy milyen lakásban élek meg ilyenek-ez adatgyűjtés.

Magyarország tökéletesen tudja hányan laknak itt.Akkor ez most minek van?


2011. okt. 2. 17:46
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"Magyarország tökéletesen tudja hányan laknak itt."

Mondjuk ha sikerült volna felfogni, hogy nem a darabra megszámolás s cél, akkor a kérdést sem tetted volna fel. Na ilyenkor tényleg a Balkán a kérdés a múltkori kelet-nyugatos kérdésre.

2011. okt. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

ENNEK A VÁLASZADÓNAK NINCS IGAZA?



"Az is érdekes, hogy ha anonim, miért kérdeznek olyat amivel ellenőrizhető vagy egyértelműen (születési adatok, bejelentett lakcím). Ha meg anonim, te hazudhatnál bármit, és ha meg akarnak büntetni, azzal elismerik hogy nem volt anonim mert megtaláltak. Elvileg ezért lehetne jogszerűen elutasítani, amit a cikk ír."

2011. okt. 2. 21:10
 23/26 anonim ***** válasza:

ÉS AKKOR MI VAN?


Nagyon gondtalan ember lehetsz ha az a legfőbb problémád, hogy ki kell töltened pár lapot.

2011. okt. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Na jó, akkor visszakérdezek: Te hogy oldanád meg, hogy pl. egy ember ne tölthessen ki több kérdőívet?

Csak úgy lehet, ha valamilyen szinten azonosíthatóak a személyek, akik kitöltik.

Viszont a KSH nem szórakozna annak megkockáztatásával, hogy egy országos botrányba keveredjen, mert onnantól kezdve a kutya nem szolgáltatna nekik adatokat.

2011. okt. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

A népszámlálás nem anonim. Na és? Titkolnivalód van?

Én is néztem, amikor kitöltöttem, hogy egy rakat szempont alapján egyértelműen lehet azonosítani.


Érdekes, azzal senkinek nincs gondja, amikor például állást keres, és feltölti az önéletrajzát egy rakás különféle adatbázisba, elküldi vadidegen ímélcímekre. Ahol amúgy ténylegesen vissza is élnek az adatokkal, hiszen az álláshirdetések jó része csak adatgyűjtés miatt él.


Amikor viszont a kshnak kell adatot szolgáltatni, aki törvényileg meghatározott keretek között kezeli, hirtelen mindenkinek baaaromi fontos, nehogy megtudja valaki, hány szoba van a lakásában...

2011. okt. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
önéletrajzomba nem írom bele,hány nm a lakásom,kivel élek,ilyesmik!!!!
2011. okt. 2. 23:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!