Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Népszámlálás. Minden kérdésre...

Népszámlálás. Minden kérdésre válaszolsz?

Figyelt kérdés

Ismerősökkel beszélgettünk és sokan fel vannak háborodva, hogy milyen kérdéseket tesznek fel (pl. egészség, vallás), mert szerintük ehhez senkinek semmi köze.


Szerintem meg ebben igazán nincs semmi, engem érdekelne, hogy hogyan is áll most Magyarország akár egészségileg, akár máshogy.


Miért kell ebből is ilyen nagy ügyet csinálni és megosztani az embereket? Mi hátránya lesz valakinek abból, hogy válaszol őszintén?


2011. szept. 27. 21:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%
Érdekes, nyugaton még "intimebb"kérdések vannak a népszámláláskor mégsincs senki felháborodva...
2011. szept. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
35%

Igen.

Egyébként nem tudom, mit fogok bejelölni a családi állapotomnál. Ti. egyedülálló helyett hajadon/nőtlen van odaírva. Namármost, a hajadon ezt jelenti: "nem férjezett nő". Leszbikusként nem vagyok hajadon, viszont nőtlen sem, mert az meg a heteró férfiakra vonatkozik ("férfi, aki nem vett el feleségül senkit"). xD


Persze, tudom, ez egy bagatell dolog.. vagy mégsem?

Mindenesetre nem akadok ki rajta, csak így elég.. hm. Fura. :D

2011. szept. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
42%

Egyetértek veled, kérdező. Nem értem a rinyálást, mikor a netre meg önként raknak fel mindenféle magánjellegű infót kérés nélkül.

Én kíváncsi vagyok a kérdésekre és a végeredményre is. Mondjuk a valláshoz pont nem tudom, mit fogok írni, lehet hogy előszedek valami spagettiszörny egyházat. :)

2011. szept. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%

Ha névtelen lenne, nem lenne gond. De nálunk az egyik papírra rá kell írni nevet, címet, a másiknak meg ugyanaz a kódszáma, tehát az is beazonosítható. Ráadásul meg is vagyunk fenyegetve, ha valótlan adatot adunk meg, ez pedig hogy lehetne, ha névtelen lenne a kérdőív?


[link]

2011. szept. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Vallásra és egészségi állapotra vonatkozó kérdésre nem kötelező válaszolni. Egyébként lehet, hogy több "intim" kérdésre válaszolnának az emberek és nem "rinyálnának", ha nem lehetne beazonosítani a válaszadókat és tényleg anonim lenne a válaszadás.
2011. szept. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
61%
én jedi vagyok
2011. szept. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, nevet nem, csak teljes címet.
2011. szept. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Név egyiken sincs rajta (itt van a kezemben)csak cím. Oké, ha valaki nagyon akarja akkor be lehetne azonosítani.

Jobb lenne, ha mint Németországban a személyi szám lenne rajta? (ami egy adószám is)

2011. szept. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
63%
Nem kötelező válaszolni, de érdemes, hiszen a kimutatás alapján országos szintű stratégiákat lehet felállítani, pl oktatás, egészségügy, infrastruktúra stb területén.
2011. szept. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%
Végül is az elvet értem, hogy mi a gondotok azzal, hogy így nem névtelen a válaszadás. De a gyakorlatban ebből hol származna hátrány? Nem teszik ki a név szerinti listát, hogy ki vallja magát pl. cukorbetegnek. Másrészt pont azért nem kötelező ezekre válaszolni, mert vannak, akik ezt nem akarják megosztani magukról. Innentől nincs min vitatkozni.
2011. szept. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!