Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy hozhatom ki nevelőintézet...

Hogy hozhatom ki nevelőintézetből a kiskorú szerelmemet?

Figyelt kérdés
2011. szept. 20. 16:06
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
84%
Talán úgy, hogy a gyámságod alá helyezteted, de nem tudom, hogy megy ez, nem vagyok jogász.
2011. szept. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
74%
Gyámhatósági engedéllyel (plusz egyéb gyámok engedélyével, ha vannak - szülők, nevelőszülők) házasodhat, azzal nagykorúvá is válik jogilag.
2011. szept. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
megvárod míg 18 lesz és összeköltöztök
2011. szept. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Omerta_ válasza:
Egyet azért tanácsolok, az ember mindig jól nézze meg, kinek segít, ne játszd el a megmentő lovagot, hogy utána pofára ess. Az én tanácsom az, hogy ne kettő, de egy fél évet még várj, amíg bármit teszel. Egy friss kapcsolatban nem tudsz te még a másikról semmit.
2011. szept. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
16 évesen engedéllyel már házasodhat, ahogyan azt előttem is írták. De ezt nagyon nem javaslom! Mind a ketten nagyon fiatalok vagytok még. Igazán ritka, hogy az ennyire fiatalon egymást megismerő párok hosszan jó kapcsolatban éljenek. Ráadásul még egymást is csak kóstolgatjátok. Pár hónap az semmi! Szóval várjatok! A lány éettségizzen le vagy tanuljon szakmát, különben esélye sincs a boldogulásra! És Neked is jó, ha nem egyedül kell majd fenntartanod egy családot, ha eljuttok addig. Az okos könyvek azt ajánlják, hogy a házasság előtt két évet mindenképpen várjatok. Ezt meg tudom erősíteni. A környezetemben rengeteg kapcsolat esett már szét kb. ennyi idő után. Magam is mondhatom, hogy változik a dolog az idővel. Szóval... jelenleg várakozás és tanulás, utána lehet egyebeken gondolkozni!!!!!!
2011. szept. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Vársz két évet, de addigra majd már rég nem akarsz tőle semmit és okafogyottá válik a dolog.
2011. szept. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
a kérdés kiírása óta eltelt 5 év.. Mi lett az ügyből?
2016. dec. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!