Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy buszon egyes utasok...

Ha egy buszon egyes utasok zavarnak más utasokat a sofőrnek van joga őket leszállítani?

Figyelt kérdés

Minden reggel van egy társaság a buszon,akik full hangosan zenét hallgatnak,arra a pocsék hangukkal énekelnek, ütik egymást,ordibálnak. Mindezt úgy,hogy ők hátul ülnek, de még a buszsofőr is hallja.

Valamelyik sofőr rájuk szólt,befékezett meg minden.

Valamelyik sofőr meg le se sz*rja.


2011. szept. 13. 15:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet az ilyeneket normálisan lerendezni.
2011. szept. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg le is szállíthatná őket, de inkább lenyelik a békát, minthogy néhány felbuzdult szülő elverje őket /most ez a divat, nem az, hogy megneveljék a kölykeiket/.
2011. szept. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen leszállíthatja őket, de problémás:

1. A sofőr nem állhat meg ok nélkül a megállók között, ezt szabályzat tiltja.

2. Ha sokan vannak, akkor egy ember nem tehet sokat, a magyar birka pedig csak néz, nem segít, ha a másik bajban van.

3. Én még nem találkoztam sofőrrel, aki szólt volna társaságnak, olyannal viszont igen, amikor a sofőr maga bömböltette a zenét és bagózott a buszba(köszönjük Vértes Volán).

Tehát ilyen állománnyal nem valószínű, és te meg nem tehetsz semmit, ami nem a kórházba vagy rendőrőrsre juttatna akkor is, ha maximálisan igazad van.

Nekünk ma például alkoholista volt az útitársunk, aki ülni is csak 3 oldalról megtámasztva tudott, de azért elfoglalt 2 helyet, a sofőrt meg ez pont nem érdekelte.

2011. szept. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akciózott a rajkommandó?
2011. szept. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
igen van joga de inkább tényleg elnézik nekik mert félnek,hogy a végén még ők kapnak....
2011. szept. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Igen, de ők vannak többen, én se foglalkoznék velük. A busz ugyanúgy megy zajban meg csendben is.
2011. szept. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Eggyel előbb nem tudsz menni?

Én egyszer találkoztam egy nagyon bátor női sofőrrel. Sokszoknyás cigányok szálltak fel, férfiakkal, és két megálló között nyomták a jelzőgombot, és rohadtul megsértődtek, hogy nem áll meg a sofőr. Ordítoztak, hogy ilyen szemét, olyan szemét, mé nem áll meg stb. Erre a nő megállt, kinyitotta hátul az ajtót, és lepakolta őket. Jóformán felócsúdni se volt időm. Ennyi volt. Pikk-pakk lerendezte őket. Köszönet és hála. Persze nekik se mert szólni senki.

2011. szept. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Joga van, csak nem biztos, hogy él is vele.
2011. szept. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszerűen nem akarja magát összeveretni, ezért nem szól. Javaslom, te se szólj neki, mert csúnya eseteket hallottam már ezekről.
2011. szept. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem romák és nem tinik,hanem magyar huszonévesek. És ez egy távolsági busz. Nehéz lenne megtalálni a sofőrt meg minden...

Eggyel korábban a 3:20-assal? Vagy eggyel később a fél tizeneggyessel? Amikor 8-ra kell mennem suliba.

2011. szept. 13. 21:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!