Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kell gyűjteni ahhoz, hogy...

Mit kell gyűjteni ahhoz, hogy a nyugdíjunkat jól számolják majd öreg korunkban? Az OEP könyvecse elegendő, vagy kell más is?

Figyelt kérdés
2011. szept. 7. 12:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Pénzt... mert az állami nyugdíjrendszer össze fog omlani néhány éven belül, legfejjebb 1-2 évtizeden belül. Nem fogsz tudni megélni a nyugdíjból.

A magánnyudíj meg nem működött jól és meg is szüntették. Magadra vagy utalva.


Miért fog összeomlani? Mert egyre kevesebb gyerek születik. A mi nyugdíjjárulékunkból a mostani nyugdíjasok nyugdíját fizetik. A mi nyugdíjunkat a gyerekeink finanszíroznánk, de a társadalom öregszik, egyre több a nyugdíjas és egyre kevesebb gyerek születik, tehát egyre kevesebb ember tart el egyre több nyugdíjast.

2011. szept. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%

Önkéntes nyugdíjpénztárba érdemes fektetni, és emellett még egyéb megtakarítási formát is válassz, ha van rá módod.

Például el tudom azt képzelni, hogy gyűjtesz pénzt akárhol, és amikor lehetőséged nyílik egy jó lakásra szert tenni (pl. örökségből kivásárolni a többiekre eső részt), akkor azt megszerezni, és nyugdíjasként kiadni albérletbe.


Az a lényeg, hogy minél több helyre teszed a pénzed, annál kevésbé tragédia, ha pl. az egyiknek a bankja becsődöl, vagy bármi miatt bebukod, mert még mindig ott van a többi.

2011. szept. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Légyszi a kérdésre válaszoljatok. Engem ez nem érdekel.
2011. szept. 7. 13:36
 4/15 anonim ***** válasza:
38%
A lényeg hogy elég pénzed, vagyonod legyen mire eléred azt a kort amikor azt mondod most már befejeztem. Ennél biztosabb megoldás nincs. Nekem ez már sikerült, de a többség a nyugdíjára lesz rászorulva. Bár ha annyi keresettel rendelkezne egy ember mint én is akkor a nyugdíj sem lenne kevés, feltéve ha lesz aki fizesse.
2011. szept. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden munkával összefüggő íratok,dokumentek,a leg apróbbak is.
2011. szept. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
45%
Mért akarsz nyugdíjat? Épelméjű ember Magyarországon nem számít már ilyesmire, hanem magának alapozza meg az öregkori jövedelmét.
2011. szept. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

"Bár ha annyi keresettel rendelkezne egy ember mint én is akkor a nyugdíj sem lenne kevés, feltéve ha lesz aki fizesse."


Megint visszavitted az üres üvegeket, Kolopele?

2011. szept. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%
Mi lenne ha kitennéd az e-mail címed, szeretném azt a gúnyos vigyort lehervasztani a képedről végre a hiteles honlapommal. Befejeznéd ezt a szemétkedést rögtön. Attól hogy téged a segélyekből tartunk el még felesleges itt vagdalkoznod.
2011. szept. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%
kolopele itt téged mindenki utál, nézd csak meg a %-od
2011. szept. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem tud valaki normális választ adni? Minden papír ez így elég tág. Nyilván meg van határozva, hogy pontosan mi kell. Örülnék ha végre olyanvalaki válaszolna aki ért is hozzá.
2011. szept. 7. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!