Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kinek mi a véleménye a közmunk...

Kinek mi a véleménye a közmunka bérezéséről és magáról a munkáról?

Figyelt kérdés
Én szerintem nevetséges amiért dolgoztatják a z embert,napi 4-6-8 órában és úgy,hogy ez idő alatt ügyebár normális munkahelyet se tud keresni ill jelentkezni,mert mennie kell robotolni az utcára sepregetni.
2011. aug. 28. 16:21
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
80%

"Szerintem ti nem vágjátok mennyibe kerül egy rendes alkalmazott..."


Nos, akinek nincs pénze "rendes" alkalmazottra, az ne legyen munkáltató!!!

Az ilyen szarrágó, más munkáján megtollasodott, aztán a menő cégvezetőt játszó szaralakokat fel kéne lőni az űrbe, de nagyon messzire!

Az ilyen nyomoronc is nyugodtan mehetne melózni, ahelyett, hogy másokat csicskáztat.Mert a közmunka csicskáztatás, semmi más!

2011. aug. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
92%

És néhány tévhit eloszlatására:


"A közmunkás segélyért dolgozik"

A közmunkás bérért dolgozik, benne van a nevében is:MUNKÁS, tehát dolgozó, és amíg dolgozik fizetést kap.

Van a segély, és van a fizetés, a kettő két külön fogalom, bár biztos lesz még sok hígagyú, aki ezt nem fogja megérteni.


"A közmunka nevelés"

Kíváncsi vagyok, ugyan mire lehet nevelni az embert azzal, ha megalázó munkát sóznak a nyakába, megalázóan alacsony fizetéssel...

Megmondom, mivel lehetne munkára nevelni az embereket.Azzal, ha legalább duplájára emelnék a minimálbért és szigorúbban büntetnék a munkáltatói szabálytalankodásokat, annak érdekében, hogy a munkavállaló ideális körülmények között dolgozhasson.Fogadni mernék, hogy több embernek jönne meg a kedve a munkához!


"A gyerekeknek jót tesz, ha látják, hogy a szülei dolgoznak"

Megnézném én azt a gyereket, akinek megjön a kedve a tanuláshoz és munkához attól, hogy látja, amint a szülei érettségivel, szakmákkal a hátuk mögött mennek utcát seperni...

2011. aug. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
92%

...És még valami.A közmunka anno még úgy lett beharangozva, mintha a "segélyre berendezkedett" romákat célozná meg.A sok birka persze ezt bevette és tapsolt a dolognak, közben hamar kiderült,hogy ez nem csak a romákat érinti, hanem a magyarok egy igen nagy csoportját is.És ebbe a csoportba bármikor bekerülhetnek azok is, akik most kárörvendő vigyorral lesik, hogy ássa az árkot a közmunkás.

Hívtak engem is közmunkásnak , minimum 500-an voltunk a polgármesteri hivatalban csak azon a napon, de ha láttam közöttük 5 cigányt, akkor sokat mondok!Tehát zömében magyarokat hívtak közmunkára, a legváltozatosabb korú és végzettségű emberek voltak jelen.Ezen el lehet gondolkozni...

Nos, ezért nem vagyok én híve a romák elleni hőbörgésnek.Mert végül mégiscsak szív a magyar is miatta.

2011. aug. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Én azt mondom örüljön akinek utcát kell sepernie közmunkán.

Nyírtam füvet benzines kaszával.

Az tönkreteszi a ruhákat, aztán vegyél újat a semmiből.

Minden nap tiszta zöld vagy tőle.

Meg egy erősebb stihl gép súlyra se könnyű.

Eléggé fárasztó munka.

Aztán később voltam erdőben fát pakolni.

Vágták a fát, nekünk meg pakolni kellett.

Sok volt benne az 50-80 kilós darab, ha azt mondtad nem bírod akkor kirúgtak. De még ez után jött az igazi szemétség. 3 műszakban voltam közmunkás. 4 órás munkám volt hivatalosan, és napi 8-at kellett dolgozni hétvégén is. Így persze hamarabb letelt, de semmi pluszt nem kaptam rá. És ezt 32000 ft-ért. Azt is úgy kaptam hogy hetente be kellett állnom sorba a cigányokkal a 8000 ft-ért. Inkább mindig később vettem fel, mert nem akartam ott állni.

2012. márc. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Undorító, ahogy kihasználják, megalázzák az állástalanokat, ezek a gyomorforgató alakok!Mintha a munkanélküli tehetne a kialakult helyzetről.Nem!Nem a munkanélküli privatizálta el anno a magyar gazdaságot!

És egyesek még csodálkoznak, hogy sokan elvágynak, nem szeretik már ezt az országot.

2012. márc. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Na ja.. Engem is most hivtak be.. Pályakezdő vok szakival, érettségivel.. kutyának nem kellek. Feleslegesen tanultam, FELESLEGESEN!!!!!

Kisvárosba csinálom, naponta lesnek rám lenéző pillantásokkal, stb. Szar ez az egész, de MUSZÁJ, mivel előtte nem kaptam SEMMILYEN segélyt, FHT-t, bármit.... Csak az átmeneti segélyt, ami 3 havonta 3000 Ft.... tiszta szégyen

2013. nov. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

De nem a te szégyened, előző válaszoló, hanem azoké, akik ide juttatták az országot és azoké, akik ehhez tapsolnak!!

Sokan okoskodnak, hogy tanulni érdemes.De ebben az országban már ez sem mindig igaz.Itt már semmi nem elég!Az ember sok pénzt beleöl a tanulmányaiba, aztán lehet, hogy kitörölheti vele a fenekét.Persze aki fiatal, az mégis jó, ha tanul, mert nem biztos, hogy mindig ilyen sz@r világ lesz, meg külföldön még jól jöhetnek a tanulmányai, egy fiatalnak mindig több a remény.

De visszatérve a közmunkára, magát az elvét és módszerét undorítónak találom!Nem így kellene a munkanélküliség problémáját "megoldani".Maradt volna a közmunka az, ami az előtt volt:a büntetettek részére egy lehetőség ledolgozni a büntetést!!Most oda süllyedtünk, hogy a szegénységért, munkanélküliségért büntetnek.Undorító.

2013. nov. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!