Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kinek mi a véleménye a közmunk...

Kinek mi a véleménye a közmunka bérezéséről és magáról a munkáról?

Figyelt kérdés
Én szerintem nevetséges amiért dolgoztatják a z embert,napi 4-6-8 órában és úgy,hogy ez idő alatt ügyebár normális munkahelyet se tud keresni ill jelentkezni,mert mennie kell robotolni az utcára sepregetni.
2011. aug. 28. 16:21
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
87%
Az a véleményem, ha kell a munkájuk fel lehet venni őket éves 8 órás állásba és ki lehet fizetni nekik legalább a minimálbért. Az meg hogy estlegesen piacgazdasági szereplőknél kell "közmunkát végezni" egyenesen gusztustalannak tartom.
2011. aug. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
77%
Ezt én se nagyon értem: Miért kell közmunka magáncégnél? Vegye fel rendes fizetésért, ha munkaerőt akar. Így ez csak a rabszolgatartás egy formája. Havi 57 ezerbe egy rabszolga is bennevan.
2011. aug. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem ti nem vágjátok mennyibe kerül egy rendes alkalmazott...
2011. aug. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
82%

Én is ezt akartam írni, Hajdú-Bihar megyében is alig látni roma közmunkást.


Amúgy Vitya megmondta hogy meglesz az 1 millió munkahely csak azt felejtette el mondani, hogy a közmunkára érti. Tehát Vitya nem hazudott csak elhallgatta a lényeget.

2011. aug. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
66%
20.19: Ezt Gyurcsány annak idején úgy fogalmazta meg, hogy nem hazudott, csak nem bontotta ki a valóság minden elemét.
2011. aug. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
30%
Én a 16.53-mas választ írtam, és a 17.14-es vitatkozott ezzel. Az az érdekes, hogy mind a ketten majdnem ugyanannyi %-ot kaptunk (elég sokat, és én is hasznosnak nyomtam a 17.14-et). Ennek azért örülök, mert ez így tényleg egy értelmes vita, és valahol mind a kettőnknek igaza van. Én fenntartom, hogy a közmunka semmit nem old meg, de annyit a kritikából elfogadok, hogy hát akkor ne büntetésnek nevezzük, hanem mondjuk nevelésnek. És talán ennek nálunk most valamennyire helyet lehet akár ebben a formában is.
2011. aug. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Nah szóval,nem kellene a kérdésembe most belekeverni ama kisebbséget aki ma már többség csak sitten van a több.

Szóval tekintsünk el most tőlük....


Nincs diplomám ,de van szakmám.Elvállalnék sok munkát de nincs mit elvállalnom,mert legtöbbször visszautasítanak,bár igaz ez a kevesebb mert egy kör e-mailre nem veszik a fáradságot..


Hogy mit csinálok napi 10 óra megmaradt idővel?Hmmm nem is gondoltam volna ,hogy valaki íj szépen levezeti majd ezt,de azt se,hogy arra nem gondol az illető,hogy oda és haza is utazni kell ami idő és pénz!Az idő még ok legyen,de miből vegyek meg egy qrva bérletet?Vagy 10-20 km-t gyalogoljak télen -nyáron?Akkor megint ott tartok ahol a part szakad,hogy emberi időn kívül a kutyának nem tudok telefonálni meló miatt.


Hiába ott a szakmám ha nem tudok elhelyezkedni.

De mindaddig pártunk s kormányunk ne várja el tőlem,hogy utcát seperjek ha felfordulni se tudok a jóvoltukból.

2011. aug. 28. 20:35
 18/27 anonim ***** válasza:
19%

ma 20:35


Nem kötelező közmunkára menni, ha nem tetszik.

2011. aug. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
70%
Annyira fárasztó a közmunka, hogy már nem tud álláshírdetéseket böngészni és önéletrajzokat írni, mert fizikailag fárasztó ez is, főleg ilyen kánikulában. Inkább fele embert kellett volna 8 órában alkalmazni minimálbérért és akkor azok jól jártak volna a maradék pedig kereshetett volna állást addig is, de így el lett cseszve dupla ember élete eddig is.
2011. aug. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Tibor fejezd már be a hülyeségeid!!!

Hány alkalmazottad van 16 évesen???

2011. aug. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!