Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vannak-e olyan foglalkozások,...

Vannak-e olyan foglalkozások, amik "titkosak"?

Figyelt kérdés
Sok ismerősöm dolgozik fővárosban,büntetésvégrehajtási intézetekben, rendőrségen, állami intézményekben, bankokban, multi cégeknél, van aki börtön parancsnok, stb magas beosztásban, és azt vettem észre hogy egyikőjük sem adja meg a közösségi oldalakon a munkahelyüket. Szabályozza valamilyen törvény, hogy az ő munkájuk valamilyen szinten "titkos", és semmi információt nem közölhetnek róla interneten?
2011. aug. 9. 18:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
azért azt képzeld el, hogy egy kommandós kiírja, hogy mit és hol csinál, másnap szerintem nem menne dolgozni. Sokan akarnak ám a rendőröknek keresztbe tenni.
2011. aug. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Amit a Pedro írt, erre gondoltam én is! Tudnál esetleg abban segíteni, hogy mik azok a munkakörök/munkahelyek, amik nem nevezhetőek meg nyilvánosan? Jogszabályokat nézegetek most, meg az nbf oldalát, egyelőre nem találtam semmi olyat
2011. aug. 9. 19:24
 13/15 anonim ***** válasza:

Hát jó helyen jársz, az NBF, az MBSZ, az AVH, az IH, a KBH, a KFH ilyenek (teljes egészükben, tehát itt az adminisztrátor sem mondhatja meg), de a rendőrségen belül is vannak olyan egységek (TEK, RSZVSZ, KÉSZ) amelyek dolgozói konspiratív tevékenységet végeznek. De ezeket törvényben nem találod meg, ez nem törvénnyel van szabályozva, hanem általában a miniszter, vagy a szervezet főigazgatója rendelettel határozza meg.


De ha a Titokvédelmi Törvényben megnézed, ott részletesen le van írva, hogy mely információkat miért és hogyan kell védeni.

[link]

[link]


Pedro

2011. aug. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

* MBSZ = NBSZ (bocs)


Pedro

2011. aug. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy nem is lehetnek fenn közösségi oldalakon pl. az AVH dolgozói....


Azt hiszem, én sem adnám meg a munkahelyem nevét, ha ilyen foglalkozásom volna. Meg, köti őket a szerződésük is.

2011. aug. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!