Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kihez fordulhatok? Munkaügyibí...

Kihez fordulhatok? Munkaügyibírósághoz vagy kihez?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen a tudomásom nélkül a főnököm elhelyezett egy kamerát és ezen keresztül folyamatosan engem figyelt, 2 hónap után a próbaidő alatt elküldött (akkor került a tudomásomra a kamera), olyan okkal, hogy úgy veszi észre, hogy túl jól dolgozok, ha ő engem néz és ha nem néz szerinte lazsálok, vagy nem a maximális erőmet nyújtom a munkába. Minimálbérre voltam bejelentve, de 100000Ft-ot kaptam kézhez, most azt ígérte mivel elküld megadja a márciusi béremet (100000Ft) plusz mivel ebben a helyzetben küld el áprilisra fél havi fizetést(50000Ft)ad, de majd csak 15-én. Már most aláakarja velem irattatni a bérlapomat, hogy átvettem a pénzt. A bérlapon természetesen a minimálbér(57000Ft vagy mennyi)szerepel az április havi bérlapon pedig 3 nap szabadság (4000Ft körüli összeg), én így nem akarom aláírni a papírt mert pénzt még nem akar fizetni és nem is az van a papíron. Ha nem akarná kifizetni a pénzemet a kamera miatt feltudom jelenteni valahol? Vagy még mit tanácsoltok mit tudok tenni?
2009. ápr. 8. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Egyelőre ne írj alá semmit! Arról pedig valamiféle bizonyíték kellene, hogy kamerázott téged. Ilyesmi van a birtokodban? Mert hát a szó elszáll. Gondolhatják azt a munkaügyön, ha odamész, hogy ki akarsz szúrni a főnököddel, azért mondod, hogy kamerázott. Szerezz róla bizonyítékot és beszélj egy munkaügyessel. Egyébként próbaidő alatt bárhogyan elküldhet.
2009. ápr. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
A kamera ellen nem tudsz semmit tenni! Egyedül öltözőbe, wc-be nem szabad feltenni, minden máshová, a cég területén belül felszereltetheti!
2009. ápr. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Addig ne írj alá semmit amíg a zsetont meg nem kaptad.
2009. ápr. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt kamerát cégen belül, ahogy előttem írták, felszereltethetnek bárhova, kivéve intim helyre, mint a WC, öltöző, szóval nem mondhatsz olyat, hogy a tudtod nélkül szerelt fel, nem kell róla tudnod, hogy felszerelte, mert megteheti. (nálunk is fontolgatja a főnök, mert a dolgozók egy része tényleg lazsál, ha nincs bent, ezt nem csak másoktól tudja, hanem a számítógépes rendszerben is látja, ahol dolgozni kell)

A másik dolog, hogy te minimálbérre voltál bejelentve, mit mondasz majd a pénzeidről, ami nem minimálbér, hanem több? Feketemunka? Megvizsgálhatják azt is, ha a munkaügyre mész.

A harmadik az, hogy próbaidő alatt meg se kell indokolni, miért mond fel, elküldhet mindenféle következmény nélkül, és te is elmehetsz mindenféle következmény nélkül. Nem kell indokolni, hogy miért. Azért próbaidő.

És végül akár aláírsz valamit, akár nem, nem tudsz mit lobogtatni a te érdekedben. Jobban jársz, ha hagyod az egészet a fenébe, és keresel egy másik munkahelyet, ahol dolgozni fogsz, és a munkádért azt a pénzt kapod, ami a papíron van, ugyanis munkaügynél az számít, ami le is van írva, azon felül már privát.

2009. ápr. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! És az emnnyire számít, hogy egy dobozba volt eldugva a kamera azt nem kellene jelezni, hogy kamerával megfigyelt terület? Egy egyszemélyes irodáról volt szó.
2009. ápr. 9. 07:53
 6/7 anonim ***** válasza:

ha bekamaerázott, bekamerázott,

ha elküld, menj el minél hamarabb, nem érdemes pereskedni,

ne akarj bosszút állni, lépj tovább, mert ebből nem jössz ki jól.

Ha a meg nem kapott béredet ügyvédre költöd, akkor sem biztos, hogy megkapod.

2009. nov. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos így jártál...
2020. jún. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!