Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 5,5 éve van élettársam....

5,5 éve van élettársam. Milyen jogok járnak nekem?

Figyelt kérdés
A párom szüleinél lakunk, de egy teljesen külön bejáratú ház részben, vagyis a tetőtérben. Kölön bejárat, külön fördő, konyha, stb. Majdnem 100nm a terület. 1,5 éve lett kész. Hitelt kellett hozzá felvenni, de azt is a párom, és a szülei intézték. Tehát magyarul szólva nekem semmim nincs, semmi nincs a nevemen. A bútorok, amiket a hitelből vettünk akkor most az is csak az övé, ha 1x netán szétmennénk? Mert itt az a gáz, hogy ha netán jó pár év múlva szétmennékn, de pl lenne már egy közös gyerek, nekem kéne vhova ( szüleimhez) elmennia gyerekkel, mert nincs olyan inagtaln amit eladhatnánk, hiszen ebben a nagy házban ott laknak a szülei is, én meg úgysem maradhatnák ott, ha netán meg neki lenne majd vkivel. Tehát én +az esetleges gyerek jönne ki igen csak sza**ul ebből a helyzetbeől, nem? Csak nem hiszem, hogy nagyon tudnék is ellene majd bármittenni. Más ingatlanunk, vagy autónk, sok-sok félretett pénzünk pedig nincsen, és nem is hiszem, hohy a későbbiekben is lenne majd. Van aki még ilyen, vagy hasonló helyzetben van? Akár nő, vagy férfi?
2008. márc. 3. 10:14
 1/3 anonim válasza:
89%

ha bejelented hivatalosan, hogy élettársak vagytok akkortól vannak jogaid, úgy hiszem ez a törvény csak pár hónapja van, de nézz utána...

polgármesteri hivatal.., majd bejelentkezve vagy-e ebbe a házba stb..

továbbá a hitel törlesztése a te pénzedből is megy talán? ha igen akkor kész átverés show..., mert akkor tényleg alul maradsz..

tudod egy a bökkenő, ha már most ezen filozófálsz akkor ennek a kapcsolatnak korántsem olyan jó a folytatása...

rossz tippem lenne esetleg, hogy valaki bogarat tett a füledbe, hogy téged ezek az anyagi dolgok elkezdtek foglalkoztatni? vagy talán túl sok mónika showt nézel?

valami negativ hatás mindenképpen befolyásol, ha igy munkálkodni kezdtek benned....

tudod, egy dolgot mondok, jó az elővigyázatosság, meg az óvatosság, és az ésszerűség, meg a tiszta kép, de amit itt látok leirva az minden, csak nem a boldogság tükörképe....

szereted te a párodat?

boldog harmónikus kapcsolatban élsz?

tervezel-e ebbe a kapcsolatba gyermeket?

miért félsz a jövőtől?

milyen sérelmek értek, aminek olyan hatásai vannak, hogy már előre vészjósló vagy magaddal?

nem nekem válaszolj, hanem magadnak tedd fel a kérdéseket!!!

egyet elmondok neked aki boldog és harmónikus kapcsolatban él, annak ilyen kérdések nincsenek a fejében, hogy mi lesz HA...!! itt és most van!!! nem a múlt és jövőben kell élni, hanem a most-re kell koncentrálni!!!

mindaddig amig a jövődben élsz a jelened....kicsúszik a kezed közül...

2008. márc. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Hortobagyi ***** válasza:
100%
Szerintem semmi jogod nincs. Ezért kell megházasodni.
2009. febr. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ha 5 éve bejelentetten éltek együtt,akkor az új törvények szerint annyi jogod van,mintha házastársi viszony lenne közetetek.Amit az együttélésetek során hoztatok létre vagy vásároltatok meg,annak a fele téged illet.Ami előtte is az övé volt,az azután is az övé lesz,ahoz nem lehet közöd.
2010. júl. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!