A gyári munkásoknak könnyebb, mint a rendőröknek?
Nem hiszem, hogy a magyarságom attól függő, hogy helyeslem-e az igazságtalanságot. Én NEM lennék rendőr, de nem is az volt a döntő a pályaválasztásomnál, hogy minél kevesebb évet kelljen munkában töltenem.
Ja, és én a gyári munkásokat nagyon is megbecsülöm, az orvosokat, tanárokat, mérnököket, stb......szóval a dolgozó embereket. Sót, azokat a munkanélkülieket is, akik önhibájukon kívül nem tudnak elhelyezkedni. Ja, és nem kételkedek a magyarságukban se!!
Kérdező, szívemből szóltál! Már a modoruk is visszataszító! Örülök, hogy jóval ötvenen felül gyerekzsúrba járhatok.
Kérdező, ne vitatkozz vele, úgyis legyőz a rutinjával.
Bár azt gondolom, felesleges a hasonlítgatás, lehet, hogy a gyári munkás nem tudna rendet tenni egy kocsmában (bár láttam én már olyan gyári munkást, akinek nagyobb tekintélye volt, mint 30 rendőrnek), de szerintem 2 óra múlva tolószékben kellene elvinni az ilyen nagyszájúakat a gyárból, ha meg kellene emelniük pl. egy vascsövet.
Kedves kérdező!
Az utolsó hozzászólására reagálva csak az utolsó mondatát nem vetted figyelembe. Mégpedig azt, hogy KINEVEZÉSSEL lesz valaki rendőr. Anno a régi szolgálati szabályzat lehetővé tette a 25 év szolgálat utáni nyugdíjba menetelt. Ezt azért kaptuk, mivel jogfosztás történt. Mindamellett, hogy a rendvédelmi munka plusz terheket jelentett, ez egy ellentételezés volt azért, hogy cserébe az állam elvárhassa azt, hogy egy rendvédelmi dolgozó éjjel-nappal, egyenruhában-civilben, rendőr legyen. Bármikor behívható, éjjel dolgozik, korlátozott összegű forint lehet nálad, mobiltelefon nem, és még sok sok dolog miatt. Többek között azért, mert én ha hibázok az nem pénzben mérhető veszteség, hanem bűncselekmény, mégpedig katonai! Ha én hibázok, megfosztanak a szakmámtól, a béremtől, a nyugdíjamtól. Tanulhatok új hivatást, helyezkedhetek el benne újra.
Felesleges példálózni a gyári munkással, vagy orvossal. Édesapád a szakmáját kitanulva helyezkedett el abban a gyárban aláírva, és meghallgatva az elvárt teljesítményt. Az ő munkája is veszélyes, illetve nehéz fizikai, de ő nem kötött szerződést az állammal, hogy ha nem megy a gyár gazdaságosan, vagy ha baj van, akkor berohan, és élő pajzzsal védi azt. Neki nem kötelessége minden problémához odamenni, nincs kötelezve arra, hogy a munkaidején kívül járjon el ügyekben.
Lehet a végtelenségig sorolni, hogy miben más ez a munka. A legfőbb még talán amit kiemelnék, hogy apukád dolgozhatna továbbra is a szakmájában ha valamilyen kis lopást elkövet, nekem az életembe kerül. Elveszítenék mindent.
Amit pedig a politika és média művel az új kormány idején az gyomorforgató. Én nagyobb civil ellenszenv kiváltására gondoltam a politika iránt, azonban a politika a médiát ügyesen kihasználva felhergelte az embereket, mint ahogyan a kérdés is tükrözi. Egyet ne feledjen el senki, a nyugdíj elvétele, mint ahogyan a nyugdíjpénztárban összegyűlt pénz ellopása súlyosan törvénysértő volt. Milliós nagyságrendben vettek ki pénzt a zsebünkből törvénytelenül, a médiában pedig azt szónokolva, hogy életerős emberek ne menjenek...blablabla.
Szóval majd mikor azt mondják édesapádnak, hogy életed végéig dolgozhatsz, cserébe megvonunk egy csomó állampolgári jogodat, ellopjuk a nyugdíjad, és ha nem tetszik mehetsz az utcára, akkor lesz egyenlő az apukád egy rendőrrel. Majd mikor a saját államod irányítói nem tartják be a törvényt. Egy kezdő jogász tudja, mivel az aranybulla is így kezdődik, hogy visszamenőlegesen jogot nem szabad elvenni. Én meg majd nézem a királyunk szónoklatát a tv-ben és bólogatok, hogy az életerős 65-éves gyári munkás is dolgozzon csak, amíg bír.
A közben kibontakozott új témára - miszerint nem minden rendőr ugyanazt a munkát végzi - erre reagálva.
Ezt nem nekem kell eldönteni, és nem neked. A kormánynak kellene. De ha a korkedvezményes nyugdíj elvételénél is törvénytelenek voltak, akkor mire számítson az ember. Tudatos, igazságos életpályamodellre. Egyet értek veled kérdező, hogy az adminisztrációs munkát végző tudja tovább csinálni hivatali munkaidőben, mivel nem olyan megterhelő. De a már most ott dolgozótól nem lehet elvenni. Meg kellett volna hozni úgy a tövényt, hogy 2012-től felszerelő állományra vonatkozzon, mint ahogyan más országokban is. Sok országban szigorítottak, de nem visszamenőlegesen, és nem úgy, hogy a munkavállalót meg sem hallgatják. Értelmetlen ez a beszélgetés.
Valóban értelmetlen és hagyjuk is, mert ennek soha nem lesz vége, mert természetesen mindenki a saját helyzetét tekinti rosszabbnak és magát védi. Én védem az apukámat, mert látom, hogy bár, mint kiderült nem is olyan nehéz a dolga, mégis 46 évesen az egészségi állapota megegyezik egy 67 éves emberével, a rendőrök is védik a saját igazukat, ami természetes, hisz nyilván nekik sem könnyű, és hát, ha lenne itt egy orvos, vagy nővér, akkor ők is hevesen írnák, hogy nekik a legrosszabb ezért, meg azért...
Ugyanakkor érdekes is a beszélgetés, hogy egyszerű munkás emberek, (és itt beleértem a rendőröket is, mert nekik a munkájuk, hogy a rendet védjék), hogy képesek egymásnak ugrani, és legrosszabbakat kívánni a másiknak. Nem vagyok büszke rá, de azt hiszem ez az egész párbeszéd, amit most a délután folyamán lebonyolítottunk, jellemzi azt a bizonyos magyar virtust. "Dögöljön meg a szomszéd tehene." Talán nem kellett volna feltenni ezt a kérdést. Bár biztos vagyok benne, hogy ennek az ellentétnek egy darabig nem lesz vége, mert azok akiknek más szakmájuk van, függetlenül attól, hogy a rendőröknek milyen nehéz, ugyan úgy azt fogják gondolni, hogy egy 40 éves fiatal ember ne legyen még nyugdíjas. Nem hiszem, hogy azért mondják ezt, mert ilyen korlátolt agyúak lennének, hanem mert nem mondok azzal újat, hogy Magyarországon általánosságban most mindenkinek rossz. És ez nem együttérzést vált ki belőlünk, hanem ellenségeskedést. Kár. Mindenesetre tanulságos volt ez a beszélgetés.
Azért szeretném elnézésedet kérni, amilyen stílusban megnyilvánultam.
Azt viszont továbbra is fenntartom, h ne szólj bele olyan dolgokba, amivel kapcsolatban fogalmad nincs.
Az előttem lévő nagyon jól megfogalmazta, hogy miért is jár a rendvédelmi dolgozóknak a korkedvezmény illetve, hogy mi is történt a közelmúltban.
Nem tudom mit szólnál hozzá, ha gondolna egyet a gyár és azt mondaná, hogy visszamenőleg x évre megvonja édesapádtól a szabadnapjait, ami azt jelenti a gyakorlatban, h vagy bemegy és ledolgozza vagy fizesse vissza kamatostul.
Na de mindegy, hagyjuk ezt.
Az attól függ. Ha pl. gépkezelő, akkor felel mások életéért.
Egyébként, egyiknek sem könnyű. Sokat kell talpon lenni, odafigyelni, nem lehet késni a munkából, nem érdemes ellazázni a dolgokat, mert s*ggbe rúgnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!