Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sérteném a szerzői jogokat, ha?

Sérteném a szerzői jogokat, ha?

Figyelt kérdés

hobbiból írtam egy könyvet. pontosabban egy könyvet, amely egy, már valaki által megírt könyvsorozatra épül, csak én egy másik szereplő szemszögéből mutatim be a sztorit, így egyébként olyan dolgokat is hozzáadva a cselekmény fonalához, amelyek eredetileg nem szerepelnek benne. persze alap párbeszédeken, amelyek az eredeti könyvben is benne voltak, nem változtatnék, de ez már azt hiszem, konkrét másolásnak minősül. A könyv(sorozat) elején ez áll

"minden jog fenntartva; a műnek sem részletei nem közölhetők, nem sokszorosîthatók", és az, hogy a szereplők, színhelyek, tárgyak nevét engedély nélkül felhasználni tilos.

az én célom a saját irományommal csak az lenne, hogy feltöltöm pár oldalra, hogy ha valaki vevő rá, elolvashassa. természetesen semmi hasznom nem származna belőle. amúgy az említett könyvet alapul véve rengeteg rajongó készített már ún. fan-fictiont(rajongók által írt fikció). ezek is fenn vannak a neten, külön oldalak vannak, és ugyanazok a nevek, helyszínek stb. szerepelnek benne, mint az eredeti könyvben. szóval sérteném a jogokat, avagy sem?


2011. júl. 21. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de kérhetnél mondjuk rá engedélyt. :-)
2011. júl. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tom Stoppard sem kért engedélyt Shakespeare-től. :)
2011. júl. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
amíg nem pénzért csinálod, addig legális. különben fanfiction több millió van a neten, nem tudnak mindegyiknek utánamenni :)
2011. júl. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

hú köszönöm, ez jó hír:)

Amúgy úgy tudom, a szerzői jogok a szerző halála után ég 70 évig érvényesek, Shakespeare pedig kicsit régebben élt:) Köszönöm mindenkinek:)

2011. júl. 21. 19:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért is raktam oda, hogy :).
2011. júl. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!