Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Névváltoztatásnak minősül, ha...

Névváltoztatásnak minősül, ha ékezetet szeretnék a nevemre?

Figyelt kérdés
A nevem Diána. Minden hivatalos papíron Diana. Nem tudom mi okból, de én így Magyaro.-on nem is hallottam csak a Diána formát, és ékezettel is írom a nevem. Viszont elég rossz érzés, hogy minden hivatalos papíron ékezet nélkül van a nevem...:(
2011. júl. 19. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez névváltoztatásnak minősül.
2011. júl. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor egy rahdeli pénz csak azért, hogy jól érezzem magam...ez elég igazságtalan...:(
2011. júl. 19. 10:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, de a gyakorlatban elég ha megfelelő hivatalokban jól kivered a balhét, hogy márpedig a te neved Diána és ha nem korrigálják a tévedésüket beperled őket húszmillióra. Ez rendszerint beválik. És ha már az anyakönyvvezetőnél is úgy szerepel akkor attól a pillanattól kezdve már hivatalosan is Diána vagy. :)
2011. júl. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem Magyarországon anyakönyveztek?
2011. júl. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

huhh...:D hát nem igazán vagyok ilyen balhés...de nem hangzik rossz módszernek...:D

Utolsónak, de Magyarországon. ezért is nem értem. Eddig nem foglalkoztam nagyon a dologgal, de mostani ofőm szólt, hogy nem írhat be a naplóba ékezettel, mert a papírjaimon is ékezet nélkül vagyok. És most csináltam jogsit, azon is Diana vagyok. Nem értem igazából...

A hatodik kerületben születtem Budapesten. Szóval vicces. :S

2011. júl. 20. 11:44
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


10 ezer forint. Teljesen mindegy, hogy egy ékezet, vagy pedig holnaptól Fekete Mercédesz akarsz lenni.

Viszont a magyar utónévkönyvben nem szerepel a Diana forma, csak a Dia és a Diána.

[link]


Legjobb tudomásom szerint a becézett, rövidített, vagy a magyar kiejtésnek egyébként megfelelő alakok ettől még külön engedély nélkül bejegyezhetők, de lehet megpróbálhatsz erre hivatkozva méltányosságot kérni.

2011. júl. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tényleg nem létezik a Diana, csak Dia. Úgyhogy ingyenesen kellene korrigálni. A nevedet a-val és nem á-val kell ejteni, mert mindent úgy kell írni, ahogy magyarul ejtjük, pl.: Dzsenifer és nem Jenifer.
2011. dec. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy a nevedet hivatalosan Dajaná-nak vagy Dájánának kellene mondani?
2012. márc. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!