Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvénybe ütköző, ha internete...

Törvénybe ütköző, ha interneten "koldulok"?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy megadom a számlaszámom, és aki akar küld rá egy kisebb összeget (500Ft)
2009. márc. 31. 21:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

koldulás szóra csak egy jogszabályt találtam a jogtárban:



218/1999. (XII. 28.) Korm. rendelet

Koldulás

5. § (1)

Aki közterületen vagy nyilvános helyen másokat zaklató módon koldul,harmincezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt a rendőrséghelyszíni bírságot szabhat ki.

(3) Az (1) bekezdés alkalmazásában másokat zaklató módon koldul: aki a járókelőket, illetve a nyilvános helyen jelenlévőket pénz átadása céljából leszólítja, illetőleg aki házról házra, lakásról lakásra járva kéreget.


EZ a interneteset nem tiltja

2009. márc. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Nem ütközik törvényvbe! Jó ötlet ez,köszi!!

:DD

2009. márc. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem az internet nyilvános hely. Inkább írj ki három sort, gyűjts össze 4 képet és írd ki mellé, hogy támogatás a következő számlaszámon. Amúgy nem hinném hogy büntetnék.
2009. márc. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Ez nem, csak egyeseket felbosszantasz vele. :-D


Egyébként figyelj, ha jól fotózol, és feltöltöd jogdíjas helyre, ott tényleg fizetnének is, és nem ütközik törvénybe, egy ismerősöm már többszáz dollárt keresett így, mert nagyon jól fotóz. :-)

2009. márc. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem se törvénybeütköző,de az már más kérdés,hogy ki az a "bolond" aki be fog a számládra fizetni bármilyen összeget is?:D
2009. márc. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem se tiltja a törvény, arról nem is beszélve, hogy ha így is volna, akkor annyit tehetsz, hogy álnéven, fiktív e - mail címmel jelenteted meg a hírdetésedet.

Hogy a bankszámlád alapján utánad tudnak - e "nyomozni", az már lehet, hogy megeshet, de szerintem az internet police le se sz@rja az ilyesmit; nagyhalakra vadásznak ők, nem a Te 500 Ft - os "koldulásodra"...

Szerintem.

( Látom, mindenkinek 100% a válasza, pf... )

2009. ápr. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
26%
Ezt már csinálják egy páran, csak nem pénzt kérnek, hanem ruhát. Csak egy kicsit visszatetsző volt, amikor elmondja a hírdetésében a hölgy, hogy nem azért kéri a ruhát, mert el fogja adni, hanem mert kell, mert ilyen-olyan szegények, meg x gyerek, stb. Az első ilyen még hihető is volt, csak miután 3 hírdetéssel arrébb ugyan ez a szöveg, csak más néven, meg más megye-megjelöléssel, felforrt az agyam. Tudod mikor adok az ilyennek akár mit is, akkor inkább elviszem a máltaiakhoz, vagy a vöröskereszthez, bár gondolom azért ott is átszanálják a rongyokat, a javát kiszedik.
2009. ápr. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Biztos nem,de ha valaki küld akkor szólj nekem is :D
2009. ápr. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Okosnak tartod a bankszámlaszámodat a világgal közölni?
2009. ápr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Miért látsz benne kivetni valót?
2009. ápr. 16. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!