Kötelezhetnek csatornázásra falun? Bővebben alább
Ha tud válaszolni kérem tegye meg, jelenleg ugyanis számomra úgy látszódnak a dolgok, hogy egy 2500 lelkes falut akarnak "bepalizni", de örülnék egy véleménynek, nálam jártasabb embertől.
Édesanyám falujában kötelezővé szeretnék tenni a csatornázást, de nem ám akár milyen módon. A szomszédos település polgármesterének irányításával a következőket mondják (erről hivatalos papírt fogok kiállíttatni velük):
1.) Kötelező, még oda is beviszik a csonkot, ahol nincs bekötve a víz.
2.) 285.000.- Forintot kell az embereknek fizetniük, ha nem, úgy jelzálogot terhelnek az ingatlanokra .
Tehát esetleg egy özvegyasszony akinek kettő ingatlana lett (örökölt)27.000.- Forintból él meg, megterhelik, és ha nem fizet, a jegyzőhöz fog fordulni a kivitelező (elhangzott a falugyűlésen), és a havi 27.000.- Forintos nyugdíjából, jogukban lesz az egyharmadát levonni, a kivitelező javára!!!
3.)Egy pár utca mégis kimarad. (?)
4.) Ha sehogyan sem engedelmeskedne a lakos, úgy kétszer annyiba fog kerülni az ivó vize (???)( ha nem csatlakozik a csonkra + a jelzálog....)
Kérem segítsenek, milyen jogok vagy szabályok alapján állna ezt jogukban megtenni? Hol van az a törvény ahol kimondják, tönkretehetnek embereket, falvakat, családokat?
Van szippantó, vannak bio mosószerek stb... akadna elég sok alternatíva...
Ez a dolog a környezetvédelem kategóriába tartozik és úgy tűnik kötelező is lehet. Nálunk is ez történt lassan 10 éve, közölték, hogy csatornázni fognak, ez kerül 180000Ft.-ba.
Ez alól nem lehetett felmentést, csak részletfizetési kedvezményt kérni.
(Halkan kérdezem, igaz van szippantó, ténylegesen kiszippantatja mindenki a valós mennyiséget?)
A csatornatársulatban benn vagyok, lassan kifizettem a teljes összeget, de hétvégi házam van, ritkán vagyok ott, így nem vagyok rákötve.
Emiatt talajterhelési díjat (értsd: büntetést) kell fizetnem, kivéve, ha igazolok vízfogyasztásomhoz igazodó szippantást.
Vizem nagy része viszont locsolásra megy el, de a teljes fogyasztás csak 15% fogadják el erre a célra.
Nálunk is kötelező. Nem elég ez a hozzájárulás,hanem még a házba is be kell vezettetni. Szippantatni nem engedélyezik,illetve büntetik. A vízdíj utána a duplájára nő.
Senkit nem érdekel,hogy a tulajdonosnak van-e rá pénze.
Csak Birkaországban kötelező, normális EU-országokban ilyen nincs. Falun sokkal környezetszennyezőbb a csatornázás, mint bármi más. De a magyar lakosság hagy mindent megtörténni.
Az viszint nem igaz, hogy duplájába fog kerülni a viz annak, aki nem köti magát csatornára. Környezetterhelési díjat vethet ki az önkormányzat EGY BIZONYOS TÜRELMI IDŐ UTÁN, ha a csatornázás be lett üzemelve a településen. Ezt a díjat nem lehet nyakló nélkóül megállapítnai.
Az én kisváros lakóhelyemen 9 éve volt a csatornázás beüzemelése, én még mindig nem kötöttem be a házam, hanem fizetem a környezetterhelési díjat. Mert ez még mindig a felénél is kevesebb, mintha csatornadíjat kellene fizetnem.
Ha az úgynevezett "nagy" magyra környezetvédő és környezetjogvédő pesti egyeüsletek nem korrupt csalók, kvázipolitikusok, politiakszolgálók stb, lennének, régesrégen meg kellett volan finanszírozniuk egy pert a környezetterhelési díj ellen, és többet nem tudnák szendi. Mert nem az a környezetterhelés, amit én az emésztőmbe művelek, hanem a szennyvízcsatorna hálózat.
Viola60
Te mit szívtál, hogy ilyen zagyvaságot írsz?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!