Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nálunk mért nincs ilyen h...

Nálunk mért nincs ilyen h esküdtszék?

Figyelt kérdés
amerikai filmekben látni h ott igy megy az itelethozatal
2011. jún. 21. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Mert túl kicsi ország vagyunk, és mindenki ismer mindenkit?
2011. jún. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk római jog van, náluk precedenseken alapuló jog.
2011. jún. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a jog is napról napra változik, hát még az értelmezése, totális katasztrófa lenne egyeseknek, ha a méginkább kőbevésett precedensekre lehetne alapozni..
2011. jún. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az angol jogrendszerben van ilyen. Az nálunk nincs.
2011. jún. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerencsére nincs ilyen nálunk, még csak az kéne.... Egyébként nálunk is előfordul, hogy laikusok vesznek részt a bíráskodásban, un ülnökök. Általában olyan ügyekben szokás, ahol valami plusz szakmai tapasztalat szükségeltetik és akkor a bíró mellé az adott szakma két képviselőjét ülnöknek beültetik. Valójában azonban nem sok szerepük van, a bíró ítélkezik attól még.
2011. jún. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az esküdtszék előtt nagyobb szerepe van a "színpadi érvelésnek".Ez kiszámíthatatlanabbá teszi az ítéleteket.Nálunk lefektettek pontosan a szabályok, az eljárásjogi szabályok, a bizonyítékok értékelésének rendje, a súlyosító/enyhítő körülmények.Így ha van egy eset, bár nagyon sok mindentől függ még, de azért nagyjából kiszámítható, hogy ki mire számíthat, hiszen a törvény alapján meghúzott határokon belül mozoghat a kiszabandó ítélet is.Ha mondjuk valami 2től 8ig büntethető, és van egy sor enyhítő körülmény, akkor már lehet matekolni, hogy ez "mennyit ér".Azért persze a bíró személye nem mellékes, de ilyenkor tuti, hogy a törvényi maximumon (8év) nem mehet túl.Hidd el ez százszor kiszámíthatóbb rendszer, mint az angolszász.Na és persze ott az esküdtszék csak abban dönt, hogy bűnös, vagy nem bűnös, a további részét az ítéletnek már a bíró hozza meg.Ott az ügyvédeknek sokkal nagyobb szerepük van.
2011. jún. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!