Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van egy találmányom, ezek...

Van egy találmányom, ezek után hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Van egy találmányom, amivel életek lehet menteni. Én ezt Magyarországon szeretném gyártatni, és innen terjeszkedni.

Ehhez kapok valami állami támogatást, ha ők is vevők erre?


Többször olvastam már, hogy hazánk azért is van ilyen rossz helyzetben, mert nincs olyan dolog, amivel le tudná fedni az Uniót/Világot. Lehet, hogy nem ez lesz az, de ki tudja?


Hogyha én ezt szabadalmaztatom, akkor az az alapelgondolást is levédi, vagy csak a megvalósított készüléket, illetve ez milyen országokra terjed ki?


2011. jún. 19. 15:49
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
A szabadalomról(főképp a világról) honnan tudok informálódni?
2011. jún. 19. 16:39
 12/20 anonim ***** válasza:

Nem igazán kell informálódni, amikor kéred a szabadalmi védettséget, azt kell "megjelölni", arra kell kérni.

Összeget ne kérj, arra nincs információm.

2011. jún. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, de miért nem a hivatalos oldalakon informálódsz? Adok néhányat, igen könnyű rátalálni...

[link]


[link]


[link]


És még egy csomó, Googlee segít (Neked is)......

2011. jún. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Hát, köszönöm!
2011. jún. 19. 17:22
 15/20 anonim ***** válasza:

"A támogatás összege mennyi lenne? Egy gyár felépítése lenne a cél."

Komolyan gondoltad, hogy erre 0 információ birtokában bárki is tud választ adni?

2011. jún. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Miért akarsz rögtön gyárat építeni? Miért nem jók a már meglévő gyárak? Egy teljesen új találmány sokára jut el olyan eladási mennyiséghez, hogy külön gyárat legyen érdemes építeni hozzá.

Ha tényleg használható egy találmány, érdemes vele kockázati tőke befektető cégeket megkeresni.


Magyarország piaca kicsi, és szegény. Ezért nehéz itt bevezetni új találmányt.

Egyébként marhaság ez az "el ne mond senkinek" hozzáállás. Egyrészt, ha nem mondod el senkinek, akkor hogy találsz befektetőt, és hogy találsz vevőt. "Van egy fasza találmányom, nem mondom meg mi, csak utalják a pénzt a bankszámlámra".

Másrészt nem az ötlet a titkolandó, hanem a megvalósítás.

Lehet, hogy te örömködsz, hogy milyen jó dolgot találtál ki, de megvalósíthatatlan, vagy gazdaságtalan, vagy már rég feltalálta más, és már szabadalmaztatta.

2011. jún. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Ne aggódj, ezt még senki sem hozta le, és az előállítása piszok olcsó. És mint mondtam már kész, vagyis nem megvalósíthatatlan...
2011. jún. 20. 11:16
 18/20 anonim ***** válasza:

Attól, hogy az előállítás olcsó, egy gyár felépítése nem az. Minek re külön gyár, ha már így is olcsón előállítható? Mit csinálsz egy külön gyárral, amíg az eladások, nem érik el az a mennyiséget, hogy egész hónapban termeljen? Egy hét után szabadságra küldesz mindenkit? Ez nem olyan egyszerű, mint ahogy elképzelted.


Megjegyzem Edison is úgy hitte, hogy ő találta fel a villanyégőt, de Swan is ugyanazon dolgozott, és Swan kapta meg a szabadalmakat. Sok olyan eset van, hogy ugyanaz másnak is eszébe jutott.


Már ne haragudj, de ennek a "találmányodnak" erőteljes kamu szaga van.


HA kész van, és olyan jó, akkor keress meg egy kockázati tőke befektetőt, és ha valóban piacképes, akkor ők tudnak segíteni.

2011. jún. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
HA ennyire jó a találmányod, ennyire olcsón előállítható, annyira kell majd termék, hogy kicsiben el se érdemes kezdeni csak gyárépítéssel, akkor ültess le 3 pénz(es)embert, rá fognak harapni, egyik rá fog ígérni a másikra, te fogsz jól járni.
2011. jún. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Volt (van is) egy ismerősöm, többször (2. után én marha) beugrasztott találmánya kivitelezésbe, megjegyzem a svájci feltalálók kiállításán díjat kapott az egyikért, aztán hamvába holt, neki meg ráment vadonatúj nem is kiskaliberű autója. "Felállt", jött a következővel, ebbe még beugrottam, de már csak kicsit, a mélyvizet nem vállaltam, pedig arra én is azt mondtam, ez be fog jönni.

Most Ázsiában van, a 3.-at akarja eladni, most már csak drukkolok neki...

2011. jún. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!