Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van egy találmányom, ezek...

Van egy találmányom, ezek után hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Van egy találmányom, amivel életek lehet menteni. Én ezt Magyarországon szeretném gyártatni, és innen terjeszkedni.

Ehhez kapok valami állami támogatást, ha ők is vevők erre?


Többször olvastam már, hogy hazánk azért is van ilyen rossz helyzetben, mert nincs olyan dolog, amivel le tudná fedni az Uniót/Világot. Lehet, hogy nem ez lesz az, de ki tudja?


Hogyha én ezt szabadalmaztatom, akkor az az alapelgondolást is levédi, vagy csak a megvalósított készüléket, illetve ez milyen országokra terjed ki?


2011. jún. 19. 15:49
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
A támogatás összege mennyi lenne? Egy gyár felépítése lenne a cél.
2011. jún. 19. 15:51
 2/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy most már adnak e támogatást. De megnézhettük, hogy miért ment rengeteg tudós, feltaláló nyugat európába és amerikába. ott támogatták őket.
2011. jún. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Én maradni szeretnék, de ha nem kapunk, akkor sajnos máshol kell próbálkoznunk.
2011. jún. 19. 16:03
 4/20 anonim ***** válasza:
A szabadalom az alapelgondolasod is vedi. Ha vki leutannoz, az is szabadalombitorlasnak szamit. Ezert kerul a szabadalmi eljaras annyiba, amennyibe...A tobbihez nem tudok hozzaszolni, egy kalappal a megvalositashoz!
2011. jún. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
És mi az a találmány? HA nagyon jó akkor nem csak az államtól lehet támogatást kapni.
2011. jún. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nem szeretném itt lelőni. Ha szerencsénk lesz, még ősz táján megtudjátok.

De a szabadalom mekkora területre terjed ki?

2011. jún. 19. 16:16
 7/20 anonim ***** válasza:

EL NE MONDD!!! el ne mondd senkinek, ne beszélj róla, igazából ezt a kérdést is egy hatalmas baromság volt itt felrakni, már ne haragudj...


viszont abban sajnos majdnem biztos lehetsz, hogy ez a kormány (ha úgy tetszik: ez az állam) nem fog téged támogatni, mint ahogy kismillió másikat se támogatott

2011. jún. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
ja és persze sok szerencsét hozzá !! :)
2011. jún. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Sok szerencsét!


Majd azért ősz körül írd meg, hogy mi volt a találmány! :)

2011. jún. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Lehetőségek:

1. ötlet szintjén eladod valakinek, innen kezdve nem igazán a Tied, de találni kell valakit, aki megveszi.

2. Szabadalmaztatod, ha megfelel a szabadalmaztatási kritériumoknak, akkor meg is kapod rá. Ez természetesen pénzbe kerül. Lehet egész világra, eURÓPÁRA VAGY CSAK mO.-RA is érvényesíteni.

2/a: innen kezdve a szabadalmi irattal a kezedben keresel valakit, aki elhiszi, hogy ebben pénz van, azt ő hajlandó beletenni és gyártani, Te pedig megkapod a kialkudott összeget. Ez vagy egyszeri, vagy az eladott darabszám után, vagy ezek kombinációja.

Ezek a szokásos lehetőségek...

2011. jún. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!