Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Köteles vagyok visszavenni?

Köteles vagyok visszavenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az van, hogy tegnap eladtam egy motort, de a csávó meg ma felhívott hogy vissza akarja hozni és hogy adjuk vissza a pénzét. Köteles vagyok visszavenni a motort??? Adásvételi szerződést írtunk róla az már az ő motorja amit én nem akarok megvenni.
2011. jún. 13. 18:04
 1/7 anonim válasza:
Úgy tudom, hogy nem vagy köteles, de google és írd be, hogy jogszabályok eladás esetén, vagy vmi ilyesmit.
2011. jún. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. Miért akarja visszaadni?

2. Ha benne volt a szerződésben, hogy megtekintett és kipróbált állapotban volt a motor, illetve, hogy az eladó tudomása szerint az átadáskor semminemű rejtett hibája nem volt, továbbá, hogy az eladó semmiféle fontos információt - ami az adásvétel létrejötte szempontjából lényeges - nem hallgatott el, akkor, hogy úgy mondjam : a pénztártól való távozás után nincs helye a reklamációnak.

2011. jún. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De télleg minden jó volt rajta engem soha nem hagyott cserbe a motor. ő meg tiszta béna volt nem bírta beindítani mer úgy indította hogy önindító és egyből ráhúzta a gázt. A 4 űtemű jó hogy megáll egyből ha odarántasz neki. Meg hogy neki megállt a motor amikor vitte haza. ÉRdekes nálam nem állt meg még soha... És télleg kipróbálta ment vele egy kört és azt mondta hogy rendben van minden. És ma meg itt izél telefonba hogy ő visszahozza meg hogy adjam vissza a pénzét. Hát én nem veszem vissza már az ő baja ő a tulajdonos én nem akarom mégegyszer megvenni a motort ennyi
2011. jún. 13. 18:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a motor nem hibásodott meg, és meg volt a megfelelő tájékoztatás, nem volt hibás, amikor átadtad, stb. akkor nem vagy köteles visszavenni.
2011. jún. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nehogy visszavedd már!Kitudja mit csinált vele vagy hogy használta míg nála volt.1 nap alatt is tehetett benne olyan kárt ami neked több 10 ezerbe kerülhet meg amúgy se vagy köteles visszavenni.Egyszerűen zavard el a p*csába ha visszaviszi és ha rendszámos akkor menj be az okmányirodába és írasd le a nevedről.
2011. jún. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor vagy köteles visszavenni ha neten vette meg és nem személyesen adtad át hanem postán vagy futárral. Akkor is 8 napon belül. Szerintem ne vedd vissza. Max feljelent és ha nem tudja bizonyítani, hogy hibásan küldted vagy a hirdetésnek neem megfelelő állapotban/felszereltséggel adtad el, akkor hiába erőlködik nála marad.
2011. jún. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

11:03


Milyen postán, vagy futárral?

"És télleg kipróbálta ment vele egy kört és azt mondta hogy rendben van minden." - írja a kérdező.

2011. jún. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!