SOS! Mit léphetek ázás penész terén társasházban?
Földszint rossz külső fal 2gyermek,dohos szag penész tapéta alatt felett,hiába minden....
a csatorna hibája miatt 2évvel ezelött minden víz ide zúdult a mi falunkra,és 3-4emailem után a közös képviselő elküldte amit írtam a számláló bizottsági tagnak egy jó kis árajánlattal mire 2 lakó megcsinálta azt inkább.
Akkor annyira elázott a fal hogy mohás is..a téglák között lassan belátni...biztosítónk nem fizet külső kárra...Belülről folyamatosan védekezünk...havi szinten 15ezerkb emiatt nem tudom fizetni a közös költséget sem...minden penészedik dohos penészes szag van,tapéta lepereg,fölötte alatta fekete penész van.Hiába penészölőzünk,a tapéta alatt ott van,vízzáróztunk festettünk vakoltunk újra és újra hiába minden folyik a falon a víz télen....megáll a parkettán az berohad a szekrények felszívják berohad a hátulja a fiókok leszakadnak a nedvességtől futon ágyat vettünk aminek 40cm re van a matraca az földtől hiába állandóan penészedik alulról cloroxozom 2 hetente....nem tudok mit tenni 2 pici gyermekem van velük vagyok itthon betegeskednek pedig csak 1és 3 évesek köhögnek,mindennek szövődményei vannak egy megfázásnak is...rengeteg pénz orvosság,,nem is beszélve az egészségükről...emiatt elmaradtam -230ezer a közös költségem....hiába csinálok bármit belülről..
A rossz falak miatt még 3-4lakó penészedni kezdett ami most derült ki..most lesz közgyűlés,mit tegyek mondjak hogy az hatásos legyen,mit tehetek,tudom az elmaradásom miatt nem sok szavam lehet de pont emiatt van az is....
Kívülről nem csináltatom meg a mi részünket mert azt mondta hozzáértő hogy a felettünk lakótól ugyanúgy ázni fog a fal...belülről szigetelni nem lehet...pénzem nincsen mire 0án vagyok a kisebb hitelekkel újra kell vennem minden bútort hogy tudjunk élni (rendesen),ágy matrac...szekrény...Hogyan lépjek fel ebben a kilátástalan helyzetben??
Pályázni nem tud a ház míg tartozásom van ugye?
Illetve önkormányzat tud segíteni?
A háznak pénze alig van...lakók sem tudják zsebből,sem hitelből állni. azon lakók akik nem penészednek letojják a dolgot...mit tehetünk mi gyerekesek 2-3 család a 12ből?
Kaphat hitelt valahonnan a ház amiből megcsinálják és mindenkinek megemelkedik a közös költség?
Milyen többség kellene??Hány % beleegyezés?
Azt tudnám is fizetni mint az állandó hadakozást a penésszel ill gyógyszerek.....és tiszta egészséges lenne a lakás...Hanem történik semmi változásmit tegyek hová forduljak??
Kétségbe vagyok esve!!!
Köszönöm,és várom mielöbbi hozzászólásokat az ügyben jártasoktól!
A balneológia a gyógyforrásoknak, gyógyvizeknek a gyógyfürdői alkalmazásával és hatásaival foglalkozó tudomány, magyarul gyógyfürdőtan. A közönséges vízben fürdéskor a víz fizikai tényezői (hőmérséklete, nyomása, felhajtó ereje) hat a szervezetünkre. Ezeket a hatásokat használja fel a vízgyógyászat, más néven hidroterápia. A gyógyvizek esetében a fent írt hatásokat a gyógyvízben oldott állapotban megtalálható anyagok hatásai egészítik ki.
Az ásványvizek, iszapfélék, tengeri és folyami fürdők gyógyítási célokra való felhasználásával a balneoterápia foglalkozik. Ezen belül a gyógyterápia egyéni alkalmazása szakképzett balneológus (orvos) feladata.
A gyógyhelyeken nem csak a gyógyvizet használják fel kezelésre, hanem iszapkezelést, ivókúrát, inhalálást, mechanoterápiát (gyógymasszázst) és étrendi gyógykezelést (diétát) is alkalmaznak. Ezekhez még hozzájárulnak a klíma, a környezetváltozás, és a lelki hatások is. Ezért a felsorolt gyógytényezők együttes alkalmazására a gyógyhelyi kúra vagy fizioterápia elnevezést is használjuk. Ez utóbbi szélesebb körű fogalom, mint a fizikoterápia, mert beletartozik a gyógyfürdői kezelés, az éghajlat hatása és a diéta alkalmazása is. (A szó a görög füzisz szóból származik, és magyarul természetet jelent. Ez tükröződik a „természetes gyógymódok” elnevezésben is, bár ma már a felhasznált energiákat gyakran mesterségesen is előállítjuk.)
Tartalomjegyzék
1 A gyógyvizek használata
2 Balneoterápiával megelőzhető, kezelhető leggyakoribb panaszok
3 Fürdőreakció
4 Balneológia Magyarországon
5 Forrás
6 További információk
7 Kapcsolódó szócikkek
A gyógyvizek használata
A kalciumos és a jódos vizek gyulladásos mozgásszervi megbetegedések esetén hasznosak. A kéntartalmú vízben való fürdőzést a degeneratív gerinc- és végtagízületi bántalomban szenvedőknek javasolják, de a bőrbetegeknek is jót tesz. A szénsavtartalmú vizeket szívbetegeknek, perifériás keringési zavarokkal küszködőknek ajánlják. A konyhasós vizek nőgyógyászati és urológiai gyulladások mérséklésére alkalmasak. A radonos gyógyvizek elsősorban fájdalomcsillapításra használhatók.
Napjainkban csak balneoterápiás kezelést önállóan nem adnak, azt különböző beavatkozásokkal – például iszappakolással, gyógytornával, elektroterápiával, vagy gyógymasszázzsal kombinálják. A balneoterápiát szinte valamennyi klinikai ág felhasználja gyógykezelésében, ideértve a műtétek utókezelését, valamint a rehabilitációt is.
A fürdőkúra akkor hatásos, ha a beteg legalább 15 kezelésen vesz részt, és a fürdőzés idejét 15 percről fokozatosan növelik 45 percre.
Balneoterápiával megelőzhető, kezelhető leggyakoribb panaszok
idült ízületi gyulladás
kopásos gerinc- és ízületi elváltozások, köszvény
Bechterew-kór
lágy rész-reumatizmus
idült derékfájás
porckorong-megbetegedések
mozgásszervi fejlődési és tartási rendellenességek
felső légúti rendellenességek
egyes emésztőrendszeri és anyagcsere-betegségek
egyes szív- és keringési betegségek
bizonyos idegfájdalmak
idült bőrbántalmak
balesetek, valamint csont- és ízületi műtétek utáni utókezelés
Fürdőreakció
Előfordulhat, hogy a gyógyfürdő kúra közben a beteg panaszai jelentősen fokozódnak, ez a jelenség fürdőreakció néven ismert. Általános tünete a rossz közérzet, fáradékonyság, fejfájás, bágyadtság, álmatlanság, ingerlékenység, étvágytalanság, szapora pulzus és néha hőemelkedés. Helyi tünetként még a fájdalmak súlyosbodása, ízületek megduzzadása is előfordulhat.
Leggyakrabban a 3-5. fürdőt követően, de előfordulhat, hogy korábban, vagy csak később jelentkeznek a panaszok. Ezek rendszerint néhány nap alatt lezajlanak, de előfordul, hogy hetekig is elhúzódnak. Ilyenkor az orvosnak kell eldöntenie, hogy „fürdőreakcióról” van-e szó, ha igen, vagy a tünetek erősödnek, a víz hőfokának és a fürdés időtartamának csökkentését rendeli el.
Gyomor-, bél-, vagy női szervek betegsége miatt folytatott fürdőkúrával kapcsolatosan, ezeken a szerveken is jelentkezhetnek a reakció kellemetlen tünetei. Elavult nézet, hogy a hatásos gyógyfürdőkezeléshez szükség van a fürdőreakció tüneteinek kiváltására, és az is hogy a fürdőreakció a kúra kedvező hatásának biztos jele.
Ha a fent írt panaszokat nem a fürdőreakció okozza, más kezelés is szükségessé válhat.
Balneológia Magyarországon
Magyarország kiváló hidrogeológiai helyzete a Pannon-tenger maradványának köszönhető. Dunántúlon és Budapesten található források zömében kalcium-magnézium-hidrogén-karbonátot tartalmaznak, míg az Alföld alatti források konyhasós alkalikus jódos-brómos gyógyvízet adnak. Kénben leggazdagabb ásványvíz Mezőkövesden, Harkányban, Csisztapusztán és Balfon található. Konyhasót pedig legnagyobb mennyiségben a tamási és a sárvári ásványvízben mutattak ki.
Forrás
Egészségügyi ABC Medicina Könyvkiadó Budapest, 1974. ISBN 963-240-705-9
További információk
Lap.hu linkgyűjtemény
Magyar bechterewesek honlapja
Kapcsolódó szócikkek
Terápia
Ivókúra
Kút
Nemzetközi katalógusok
GND: 4069108-1
Orvostudomány Orvostudományi portál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap
Kategória: OrvostudományTermészetgyógyászatAlternatív gyógyászatVíz
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!