Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aki 1983-ban született férfi,...

Aki 1983-ban született férfi, melyik évében megy nyugdíjba?

Figyelt kérdés
Valamint férfiaknál/nőknél egyforma a nyugdíjkorhatár?
2011. máj. 27. 20:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Amint meglesz a 65 éved bedolgozva. És ne úgy számold, hogy 2012,2013...hanem 365 bedolgozott nap, egy évnek számít, mert kiesik a hétvége, ünnepek. Szóval így kiszámolhatatlan, mert lehet egyszer valahol felmondasz, nem fogsz dolgozni egy évig. Ha eddig még nem dolgoztál, akkor innentől kb 2080-ig, ha folyamatosan fogsz. :D Számold ki menni fog?!
2011. máj. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Pff, bocs, rossz, 65 év helyett 50-t számolj. Már 65 évesnél tartottam. :D
2011. máj. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"83-ban születtem, pályakezdő vagyok, vagyis még sohasem dolgoztam. Ez érdekelne engem, hogy mikor megyek nyugdíjba így?"


Így soha. Nem fogsz nyugdíjba menni. Szüless korábban. Mit szólnál 1957-hez?

2011. máj. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a magánnyugdíjpénztárból kifizetik a pénzemet, ami nem több 30 ezernél, (közmunka) 4 év alatt gyűlt össze, akkor nemigen kapok öreg koromra egy fillért sem."


Szerintem fogsz kapni három forint negyven fillér egyszeri juttatást.

2011. máj. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
20:39-eshez : "folyamatosan 50 évet?" Pont az, hogy mióta elhagytam az iskolát 10 évig nem dolgoztam, most hogy lenne olyan szerencsém, hogy találok egy munkát, ahol 50 évet 'lehúzhatok'? Kereskedő lennék, csak mindenütt azt mondják: Már kijöttem a gyakorlatból, viszlát! A mai világban meg nem könnyű munkát találni.
2011. máj. 27. 21:35
 16/19 A kérdező kommentje:
Munkaügy: -A saját városunkban nem adunk munkát, mert nem fizetjük a beutazást. A szomszéd város nem hozzánk tartozik. Keressen a saját falujában munkát! -Köszi, akkor nem jöttem volna ide, hanem a falumban kerestem volna. De mit, ha semmi munka nincs? Ennyit a munkaügyről.
2011. máj. 27. 21:40
 17/19 anonim ***** válasza:

"Aki 1983-ban született férfi, melyik évében megy nyugdíjba?"


Amikorra összegyűlt annyi pénze, amennyiből nyugdíjazni tudja magát, vagy másképpen: amikorra megvan a kis konyhakert, amit művelni tud, meg vannak unokái, akik időnként kisegítik egy kisebb összeggel. Arra ne építsd a hosszú távú terveidet, hogy lesz nyugdíj a 2040-es években. A nyugdíjat, ami rendkívül káros intézménynek bizonyult, valószínűleg kénytelen lesz az állam eltörölni. Ha nem törli el, akkor pedig a népesség elöregedése ér el egy olyan szintet, ami kikényszeríti a nyugdíjrendszer megszűnését.

2011. máj. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Előző válaszadó: De ha most az összes magánnyugdíj pénzemet kifizetik, (a média szerint a felét, a honlap szerint az egészet augusztusban) akkor, hogyan fog kamatolni tovább? Beteszem a bankba azt a 30 ezret, és mi arra a garancia, hogy idővel a Bankok nem mennek csődbe?
2011. máj. 27. 22:00
 19/19 anonim ***** válasza:

"Beteszem a bankba azt a 30 ezret, és mi arra a garancia, hogy idővel a Bankok nem mennek csődbe?"


Semmi. Ahogy arra sincs garancia, hogy ha most van 20 milliód, az érni fog valamit 10 vagy 50 év múlva.


Kevés biztos befektetés van. A legbiztosabb a gyerek. Már feltéve, hogy jó szülő vagy, és a gyerekeid szeretnek, ezért idős korodban támogatnak.


A 20. századot (annak is főleg a második felét) leszámítva, az emberiség sok ezer éves történetében nem volt olyan, hogy nyugdíj. Az embernek gyereke volt, aki az elaggott szülőt támogatta.

2011. máj. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!