Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tehet bármiféle feljelentést?...

Tehet bármiféle feljelentést? (több lent)

Figyelt kérdés
Ha X személy kiadja magát egy teljesen más, nem létező embernek, és egy Y személlyel több éven át elhitet minden féle hazugságot, majd nagyjából 4 év után Y rájön, hogy X nem is létezik, tehet bármiféle feljelentést, amiért ilyen csúnyán átverték? Ha igen, akkor mifélét? És az milyen büntetéssel jár?
2011. ápr. 27. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Tehet de az eset körülményeiből lehet kideríteni azt, hogy miért, ez így sok minden lehet magánokirat hamisítás azzal való visszaélés vagy esetleg közokirat-hamisítás vagy éppen csalás, ami úgy első körben szóba jöhet, de a történet bővebb ismerete lenne szükséges.
2011. ápr. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A bővebb történet alatt mit értesz? Mit kellene még leírnom?
2011. ápr. 27. 18:32
 3/9 anonim ***** válasza:
pl.: igazolta-e magát valamilyen más okirattal, másnak adta-e ki magát, vagy szimplán kitalált személynek, miket hazudott, keletkezett-e károd, stb magyarul részletesen a történet hogy mint volt.
2011. ápr. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ennek a hazudozásnak során csak egy "barátság" jött létre, komolyabb átverések nem voltak, csak maga a személy nem valódi volt. Bizalmas információkat az Y személyről nem adott ki senkinek. Tulajdonképpen tényleg barátság volt, X személy csak magáról és az életéről hazudott.Ezzel nem sértette más jogát, nem mondott egyéb személyekről nem valós dolgokat. Kitalált személy, nem mocskolt ezzel senki mást, csak a képeit szedte le valakinek. Azt a valakit meg ez a dolog nem érdekli.
2011. ápr. 27. 18:40
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja és okiratokkal nem igazolta magát.
2011. ápr. 27. 18:41
 6/9 anonim ***** válasza:
feljelentést az tehet bárki bármiért, legfeljebb alapja nincs....
2011. ápr. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor nem igazán lehet semmit csinálni, a puszta hazudozás, ha az nem árt senkinek, nem tilos.:) Egyébként miért akarnál bármit is tenni, ha ebből semmilyen sérelem/kár nem keletkezett? Értem én átvert, de hát ez benne van a pakliban végülis. Én is bemutatkozhatok mint Kata közbe Juli vagyok.
2011. ápr. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ha most lehetne is valamit csinálni ezzel, nem tennék feljelentést, nem áll szándékomban. Csak érdekelt a dolog.

Köszönöm a válaszokat. :)

2011. ápr. 27. 18:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Tehetsz de max koröhögnek. Amùgy hány éves vagy ,hogy ilyen hülyeséggel be tudnak etetni?
2011. ápr. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!