Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mivel bünteti a törvény a...

Mivel bünteti a törvény a gyermektartást nem fizető apákat?

Figyelt kérdés

Nagyon kiváncsi lennék rá,mert az én ex férjem ezt évek óta büntetlenűl megteheti.Tárgyalás annyi volt mint a hajam szála,persze nem jelent meg egyiken sem.A biróság papiron kötelezte a fizetésre,amit azóta sem tesz.A végrehajtó sem nagyon tud vele mit kezdeni,hiszen papiron munkanélküli.Az egy másodlagos kérdés,hogy albérletben lakik,kocsival jár,él mint hal a vizben.Egy a lényeg a cime ismeretlen a biróság elött nem "fellelhető", ahogy fogalmaztak.Két évig kaptam az állami megelőlegezést,de az most lejárt.Ő viszont fizetni nem fog.

Régen ez nem igy működött.Aki nem fizetett X hónapig elvitték börtönbe,és ledolgoztatták velük.Most hogy van?Köszi a válaszokat.


2011. ápr. 23. 00:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom,hogy egy bizonyos idő,és tartozás után börtönbe kerülhet,de még nem hallottam róla,hogy bárkit is bezártak volna nem fizetett gyerektartás miatt Így Csak reménykedsz benne,hogy előbb-utóbb megszorongatja a hatóság/bíróság/állam..
2011. ápr. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A Btk-ban benne van a tartás elmulasztása bűncselekmény /196. §/, ha teszel rendőrségi feljelentést, akkor eljárnak ellene, tehát büntetendő cselekmény. Viszont a büntetés már az ügyészen, bírón múlik, akik úgy vannak vele, hogy ha bezárják a kötelezettet, még kevesebb rá az esély, hogy fizessen, ezért próbálják inkább "ijesztgetni" pl. felfüggesztett büntetéssel, nem elzárással vagy pénzbüntetéssel. A börtönben nem tudja "ledolgozni" a tartásdíjat, tekintve, hogy még azoknak sincs munkájuk, akik nincsenek börtönben... ha mégis dolgozik /mert van ilyen/, azért nemigen kap jövedelmet.
2011. ápr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pontossan ez az amit nem értek.Bűncselekménynek minősül a btk szerint,és még sincs elzárás,csak tárgyalás,tárgyalás hátán.Sőt egyszer már kaptam egy olyan levelet is az ügyészségtől,hogy az elfogató parancsot is kiadták.Ennek közel másfél éve.Ennek ellenére szabadlábon van,és ha kőröznének már régen elcsíphették volna.A másik amit nem értek,hogy a birósági végrehajtó 6 hónapig "keresi"holott tudja jól,hogy a lakcime nem fellelhető,gyakorlatilag elérhetetlen.Szóval ez az egész nagyon fúrcsa.
2011. ápr. 23. 11:34
 4/9 anonim ***** válasza:
a TOP 100-as körözési listán is vannak tartás elmulasztó személyek:)
2011. ápr. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi megnézem.Remélem BINGÓ lesz közte.
2011. ápr. 23. 22:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Besétálsz a rendőrségre és teszel feljelentést, megadod az elérhetőségét, címét ha te tudod. Nem összekeverendő a tartásdíj polgári úton történő követelése a büntetőüggyel, attól még, hogy elítélik, te pénzt nem fogsz kapni, maximum akkor ha azzal együtt a polgári igényed is előterjeszted.
2011. ápr. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Még a polgári igény előterjesztésével sem kap büntetőeljárásból pénzt senki, mivel a rendőrség nem foglalkozik pénzbehajtással. Más kérdés, hogy ha kifizeti az összes hátralékát, meg kell szüntetni ellene a büntetőeljárást, de ez csak egy ajánlat, ha nem akar fizetni a kötelezett, akkor nem fizet. Pénzbehajtással csak a végrehajtó foglalkozhat, ha van mit lefoglalnia akkor megteszi, ha nincs, akkor annyi, amit ad az állam, azt adja, de a megelőlegezés is max. 2 alkalommal történik most már 3 évre és további feltételei is vannak, hogy azt valaki megkapja.
2011. ápr. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A büntető feljelentésen már évek óta túl vagyunk,már a birósági szakon is ami ez után jött.És mégsem történt semmi.Igen kaptam a megelőlegezést,de ő akkor is szabadlábon van,és éli a világát,amit nem ért senki.
2011. ápr. 25. 00:04
 9/9 anonim válasza:
lehet hogy börtönbe kerül,de attól még nem lesz pénzed,és a gyerekedet viheted látogatóba a dutyiba!hááááát ha neked ez jó?!...
2012. márc. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!