Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A közmunka-programban tényleg...

A közmunka-programban tényleg eltörlik az iskolai végzettségnek megfelelő munka biztosítását?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, eddig úgy volt, hogy a végzettséghez képest egyel alacsonyabb szintű végzettségnek megfelelő munkakört volt köteles elfogadni. Most viszont majd 4 egyetemi diplomával és PhD dr-i címmel is lehet utcát sepertetni? És ezt kötelező elvállalni majd azért a 30 ezerért?


Valaki tudja pontosan hogy is van ez?


2011. ápr. 15. 07:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
40%

"hát ez egyenesen fantasztikus ... valóban lehet ezen filozófálni, na de ne mondja senki, hogy egy 3 diplomás ember, aki eddig mondjuk egyetemi tanár volt, na hogy neki ne lenne megalázó utána segédmunkát végezni, meg hát eleve nem is a fizikai munkához van szokva, kétlem, h egyáltalán bírja-e "



Senki sem tart fegyvert a homlokához, hogy utcát seperjen. Ha ennyire derogál neki nem kell elvállalni. Mindössze annyi történik, hogy nem kap tovább segélyt és nem kell mégegy ingyenélőt eltartanunk.

2011. ápr. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

12:24 és 12:27

úr isten, ti hol éltek ?

2011. ápr. 15. 17:10
 13/20 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is felháborító a dolog. Az söpörje meg gazolja az utcát akinek még a 8 általánosa sincs meg. Akiknek tragédia miatt kellett elhagynia az iskolapadot, és munkába állni, őket támogatnám, de akik önszántukból és lustaságból hagyták ott az általánost, velük végeztetném el a közmunkát.


kíváncsi lennék, hogy igazságosnak tartaná-e az a politikus, aki ezt a hülyeséget kitalálta....hogyha elveszítené az állását, és neki is utcát kéne söpörnie munkanélkülin.....

2011. ápr. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

na igen, meg közelítsük meg a dolgot onnan, hogy mennyi pénzt is fektetett az illető egy diplomába? én most csak egy szakosító 2 évest csinálok, és ez is jóval 3 milla felett van már, a korábbi diplomákról nem is beszélve


tehát lehet akkor nézni, mi igazságos és mi nem, de sztem -jó példaként- igenis megalázó, hogy egyik nap egyetemi tanár, a másik nap meg gyomírtás a cigókkal, aki ezt nem látja, annak gondjai vannak sztem

2011. ápr. 16. 03:52
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Aki egyetemi tanár,az nem szokott munkanélküli lenni és talál magának munkát,nem kell utcát söpörnie.Lehet,hogy neked is belekerül pár millába a diplomád,de az adófizetőknek még többe! Semmivel sem különb ember egy diplomás,mint egy szakmunkás! A munka pedig nem szégyen.
2011. ápr. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

persze h nem szégyen, csak az nem mindegy, milyen ...

másrészt nehogy azt hidd, h úgy van, ahogy írtad, mert bizony számos egyetemi oktatói státusz is megszűnik folyamatosan, szal nem oké amit mondasz, mert nem találnak semmit


na a másik, hogy ugyan miért kerülne egy fillérbe is az én tanulmányom? abszolút költségtérítéses képzés, ebből pont hogy sokan megélnek, és kőkemény pénz ez, de csak nekem, ne aggódj, senki más nem fizet érte (sajnos)


na ezt a pár millát nem szokás értékelni, amit az ember befektet úgymond ? a 8 általánost végzett nem fektetett be ilyen sok pénzt abba, hogy más jellegű munkája legyen.

nem igaz?

2011. ápr. 16. 07:57
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Jötök mindig a diplomásokal ki nem szarja le őket nekem éretségim van meg 3 szakmám mégis én megyek májusban árkot ásni az ügyintéző unokaöcse meg marad az önkormányzanál fénymásolni meg postára járni mikor csak valami szakmunkás.

És ne gyertek azzal hogy keresek rendes munkát mert fejbe basz*m nincs itt semmi hajdú biharban még minimálbéres operátorokat sem keresnek sehova Pesten 5 helyre is ilyeneket keresnek.

Azt se mondja senki hogy menjek oda ahol munka van mert azért is fejbe basz*m ha találkozunk spórolja össze a segélyből az albérletet aki ezt mondja.

32e ből télre a fa árát sem tudom összespórolni.

2011. ápr. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
utolsóval egyetértek. nekem is fel tudna robbanni a fejem amikor megkérdezik, hogy miért nem keresek munkát....amikor már végignéztem a környéken mindenhol, meg csomó helyen beadtam az önéletrajzomat...stb...itt a városban majdnem minden második ember munkanélküli...ha bármi oknál fogva felszabadul egy hely akkor oda megy egy rokon vagy ismerős..így ha nincs ismerősöd akkor szinte lehetetlen melót találni...és a munkanélkülit meg valószínű ezentúl csak 3 hónapig fogják adni...aki akar még az sem tud munkát találni, és még azt a 28.000-et is elveszik tőle..mi lesz itt az emberekkel?! és ilyenkor vágják az ember fejéhez általában, hogy akkor menjen olyan helyre ahol van munka......de miből? hogyan? és most elmennék egy másik városba...alapból már lakni nem tudnék hol mert albérletbe előre le kéne tenni 2-3 hónapnyi bért...na és miből? ja és ott 1 hónapig valamiből ételt is kéne venni, mert anélkül nehéz melózni...azok akik 200-300 ezreket kapnak havonta azok könnyen tudnak ilyen dolgokat magyarázni...de kíváncsi lennék az ilyen emberek mit kezdenének magukkal ha minimálbérért kellene gürizniük...
2011. ápr. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
55%
Én ilyen esetben vagy külföldre menekülnék,vagy ha végképp nem lehet sehova menekülni akkor beszednék egy csomó altatót és vége lenne a szenvedésemnek.A halál is jobb annál minthogy éhbér alatt legyek rabszolga.Én csak addig akarok élni amíg nem kerülök ilyen helyzetbe.
2012. ápr. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Önkéntes munka biztos van, és akkor 1 évre megtarthatod a 22800-at.
2014. febr. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!