Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen papírok kellenek...

Milyen papírok kellenek ahhoz, ha az 5 emeletes panelházunk tetejét szeretnénk beépíteni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen panelháznak van tetőtere? [link] Itt te hol a tökbe akarsz építkezni?
2011. ápr. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Esetleg társasház, mint ez? [link]
2011. ápr. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az első pont jó kép volt. NEM társasház:) "rendes" panel.


Olyanra gondoltam/gondoltunk aholva ki lehet menni pl zöldtető, vagy valamiféle rekreációs tér, ilyesmi.

2011. ápr. 12. 16:06
 4/8 A kérdező kommentje:
pl egy panel tetejére zöldtetőt építeni. Ehhez milyen engedélyek, illetve kinek az engedélye szükséges?
2011. ápr. 12. 16:07
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
építési engedély önkormányzat, lakógyűlési határozat
2011. ápr. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Na ez engem is érdekelne, mert ez rengeteg kihasználatlan tér, és már a füvesítéssel, is lehetne szigetelni, vagy csak napkollektorok telepítésével áramot spórolni, esetleg vertikális szélturbinák odatelepítésével.

De jó lehet napozáshoz, vagy máshoz is.

2011. ápr. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Oda nem lehet építkezni, mert ott vannak a közösségi berendezések. A víz gáz elektromosság órák és a lift motor. Ráadásul a szerkezet instabil lehet, mert nem úgy tervezték, és hogy gondolod, hogy csak úgy kisajátítanád a tetőt? Az közös...
2011. ápr. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezen már én is gondolkoztam.

Az apropót pont egy olyan cikk adta, ahol megcsinálták ezt, de azt hiszem, nem Magyarországon történt.

Még csak nem is kell kisajátítani. A tető alapból olyan, hogy elbír jópár embert.

Gyeptéglával kirakni nem jelent túl sok plusz terhelést, a különböző gépek, liftmotor, etc. pedig elég jól el vannak zárva. És még jó is, hogy ott vannak, némi árnyékot adnak.

Tulajdonképpen túl nagy költsége sem lenne, füvesítés plusz kell valami erős kerítés a szélére - de ebből is valószínűleg lakásonként csak 1-2 métert kellene kifizetni. A többi meg már a lakók fantáziájára van bízva.

Napkollektor, turbinák telepítése szerintem nem térülne meg reális időn belül, és túl nagy befektetést igényelne.

A legnagyobb előnye viszont mégis a közösség lenne, hiszen lenne egy közös, zárt kertje a háznak. Ahová érdemes felrakni néhány virágládát, vagy ahol a szellőzők falát szépen ki lehet festeni anélkül, hogy összegraffitiznék idegenek.


Tudom, hogy nem a kérdésre válaszoltam, de fogalmam sincs, milyen engedélyek kellenek. Bár azt hiszem, a dolog legnehezebb része elfogadtatni a teljes lakóközösséggel a beépítést...

2011. ápr. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!