Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarország fogadja a japán...

Magyarország fogadja a japán menekülteket?

Figyelt kérdés
Egy kedves japán ismerősöm japánból kérdezett meg róla, hogy magyarország fogadja -e a japánokat, akik a katasztrófában vesztették otthonukat. Kedves barátom nagyon tart az ottani helyzettől, és szeretne inkább Japánból elmenni (minél gyorsabban). Ha valaki tud válaszolni, hogy ez lehetséges -e magyarországra, írjon! Sajnos csak a vallási faji megkülönböztetés miatti menekültekről olvastam eddig. Katasztrófa miattiakról nem találtam semmit. :(
2011. márc. 24. 15:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Jaj ne csináljátok már.Vagy cseréljük őket ki a kinaikakra,azokat úgyis utálja mindenki.
2011. márc. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Komolyan kérdeztem, és komoly válaszokat szeretnék kapni. :$
2011. márc. 24. 15:30
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok róla, hogy létezne ilyen hivatalos, szervezett program, vagy lenne ilyen szervezett formában.

Egyénileg biztosan lehetséges.

A magyar mindíg befogadó nép volt, de itt lenne az ideje, hogy egyszer valami olyan népből fogadjunk be, akiket érdemes.

A japánoktól lenne mit tanulnunk, és becsületes, szorgalmas nép. Ők nem azért jönnének ide, hogy rajtunk, vagy belőlünk éljenek meg.

Persze biztosan lenne némi feszültség, de részemről én támogatom, támogatnám.

Amúgy sem hiszem, hogy tömegesen jönnének ide.

2011. márc. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek Helmet-el.
2011. márc. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
hát, én sem bánnám, ha jönnének, csak hiába nyálazom a törvényeket, nem tudom, hogy így menekültnek nyilvánítható -e? Azaz, aki katasztrófa "áldozata" (de nem halott) az nyilvánítható-e menekültnek. Mint tudjuk, m.o. be tud fogadni menekülteket, szállást , étkezést, munkalehetőségeket tud nyújtani... csak eddig politikai, háborús, meg faji, vallási menekültekről olvastam, nem igazán tiszta a kép, vajon most lehetséges -e vagy sem japánoknak ebben az extrém helyzetben menekültjogot adni?!
2011. márc. 24. 16:05
 6/16 anonim ***** válasza:
60%
jöjjenek a japánok és gyártsák nálunk a plésztésönt
2011. márc. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok róla, hogy létezne ilyen "humanitárius" menekült státusz, de azt gondolom, hogy amennyiben ilyen megkeresés érkezne a kormányhoz, akkor akár igen hamar megalkotnák a szükséges módosításokat.

(Ha az alkotmányt is átszabták hírtelen, akkor csak akarni kell)

2011. márc. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ilyen nem létezik. Katasztrófa esetén az embereket ideiglenesen költöztetik el, és ha akarnak akkor ugyan elmehetnek máshová, de azt önköltségből és nem a kormány pénzéből. Nem szállásolnak embereket ilyen messze, főleg, ha az országnak csak egy "kis" részét érinti. Haitiról se cuccoltatták el az embereket, pedig ott semmi nem maradt.
2011. márc. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Inkább ők, mint az allah akbarozó és robbantó buzulmánok! Már úgyis sokan vannak Európában.
2011. márc. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem japánokat sokhelyütt látnának szívesen, mert példamutató nemzet.

Két atombomba, és a vesztes világháborúban után a porig rombolt, kivéreztetett országban összefogtak, és tíz, tizenöt év után már vezető gazdasági világhatalom lettek, tulajdonképpen nyersanyagok hiányában, összefogással, fegyelemmel, tudással, kutatással.

Most is, hiába lett földdel egyenlő az ország, most is minden reggel úgy mennek dolgozni, pontosan, időre, mintha reggel skatulyából húzták volna ki őket.

Öt év kell nekik, és ott fognak tartani, mint előtte, és még a szükséges tapasztalatokat is levonják addigra.

Nem úgy mint egyes országok, ahol húsz év alatt sem történik előrelépés, és még a következtetéseket sem vonják le.

2011. márc. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!