Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Drágán vettem egy telefont...

Drágán vettem egy telefont tehetek feljelentést?

Figyelt kérdés
Az egyik apróhirdetési oldalon vásárolni szeretem volna egy Iphont,de nem olvastam végig figyelmesen a hirdetést hogy az Iphone Clone de bele volt írva.45.000ft-ért vettem de olyat már vehettem volna 20-25-ezer forintért is.Semmi adásvételi szerződés nincs.Postai Utánvéttel vettem és ténylegesen azt kaptam csak nem az eredetit ami meg volt hirdetve.Mit tehetek ilyenkor?Felvettem az eladóval a kapcsolatot és azt mondta nem az ő hibája hogy nem olvastam végig és hogy nem kényszerített a vásárlásra.
2011. márc. 15. 20:02
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
De jó formán akkor sem csinálhatnék semmit ha ő azt mondta volna hogy eredeti és ezt kapom mert nem tudom bizonyítani.Igazam van?Akkor ez egy zsákba macska?Semmi szerződés semmi.
2011. márc. 15. 20:29
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha levette a hirdetést, ha nem, Te azt akarod állítani, hogy eredetit hirdetett, ez volt leírva.

Akkor tehát Neked kell bizonyítani, mely szerint a hirdetésben nem szerepelt a clone megjelölés.

Tudod?

2011. márc. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
84%

Apádnak is sok esze van. Ha hazudsz a rendőröknek, az a hatóság félrevezetése.

És nem az eladónak kell bizonyítani az igazát, hanem neked azt, hogy ő nem mondott igazat. Ez pedig nem áll fenn.

2011. márc. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
84%
Nem hiszem el, h vannak ilyen hülyék::S
2011. márc. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
nem volt gyanús, hogy ilyen olcsó??
2011. márc. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Már csak azért se tehetsz panaszt, mert normál esetben egy igazi Iphone-t nem kapsz meg 45ezerért szóval már az ár alapján se hiheted.

Ha valódi Iphone árat kifizetted volna akkor esetleg még úgy ahogy, de ha a hirdetés szövege nem volt megvezető akkor úgy se nagyon.

2011. márc. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

"nem volt gyanús, hogy ilyen olcsó??"



használt 3g-t lehet már ennyiért kapni.

2011. márc. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod,hogy az eladó a hirdetésben megírta,hogy nem eredetit árul,de te nem olvastad végig a hirdetést és drágán megvetted.

Itt az eladó nem hibázott,csakis te hibáztál..Azt hogy te egy 20 ezres terméket dupla árért vetted,nos ez a te hülyeséged,és az eladó hatalmas szerencséje volt.

Hiába mész el a rendőrségre,ott is azt fogják mondani,hogy te voltál felelőtlen..Hazudni meg a helyedben nem hazudnám,hogy az eladó "becsapott" mert eredetit hirdetett de nem azt adott el.Mert lehet hogy az eladó a hirdetést levette,de ha bepereled az eladó kérhető a weboldalt,hogy a hirdetését keressék is és juttassák el a rendőrségre..

Ott rögtön ki fog derülni,hogy nem csak felelőtlen vásárló vagy hanem hazudtál is..A végén még ezért is fizethetsz büntetést..

Én a helyedben tudomásul venném,hogy a saját hibámból csináltam egy ökörséget..Nyeld le a békát,és legközelebb a "made in Taiwan" bekezdést is olvasd el..

2011. márc. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

oké, használt 3g-t lehet, de vagy én nem láttam, hogy milyen iPhone-t akart venni vagy Ő nem írta le :P

:)

2011. márc. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
55%

Hol volt a hirdetés?

A hirdetőoldalnak még biztos megvan.

Szóval ők a rendőrségnek be tudják bizonyítani, hogy a hirdető odaírta, hogy clone.

Még ha esetleg sárga icipici betűkkel volt legalul talán megnyernéd, de mivel akkor is ott volt, nem olvastad el, a te hibád és nem a hirdető felelős, akármennyire szemét módon nem az árult cucc címsorába írta, hogy klón.

2011. márc. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!