Mi lesz azokkal, akik jóhiszeműen beadták jelentkezésüket államilag támogatott képzésre, és szeptemberben meg közlik velük, hogy megszűnt az állami támogatás, fizesse ki félévente a több százezer forintot?
Jaj istenem...
Azt azért sejtheted, hogy ilyen nem lesz. Ha most államira jelentkeztél és felvesznek és indul a szak, akkor nem kell perkálnod. Ha lesznek is megszüntetések, átszervezések, az legkorábban 2012 szeptemberétől lesz érvényes.
"Rengeteg felesleges szakma van, amivel nem lehet elhelyezkedni !
Bolognai, bölcsészek többsége. filozófia, régész, egyiptológia. De vegyészet teljes egészében mérnök, kutató sem. fizikus, matematikus, kutató. fizika tanár. kohómérnök. rengeteget tudnék mondani még, ezek a kpézések mind értelmetlenek és leterhelik az államot. orvos és mérnök kell."
Ugye ez a felsorolás most csak vicc?
a bölcsész szakok többsége vaslóban nem ér sokat, egyrészt mert nem olyan dolgokkal foglalkoznak eleve, amikben pénz van, másrészt meg erős túlképzés van.
Tehát a bölcsészszakok keretszámainak csökkentése egy értelmes dolog lenne, de nem ez volt a kérdés, nem ezzel jöttek itt emberek.
Egyesek bőszen állították (azaz ismételték Pokorniék után), hogy a teljesen értelmetlen szakokat, amikre semmi szükség nincs, azok egyáltalán ne induljanak államin.
Adja magát a kérdés, hogy jó, akkor melyek ezek a szakok konkrétan?
Konkrétan? Például a balneológia. Mint tudjuk Pokornitól nálunk nincs szükség a bálnák tanulmányozására...
Pedro
Tényleg azt mondta. És már tényleg szállóige lett. :-D
Persze mindenki mondhat hülyeséget...
De olyan jól esik hangosan röhögni rajta! :-D (Most naon szemét vagyok?)
Pedro
Komolyan azt mondta egy műsorban. Gáz. xD A balneológia gyógyvizekkel foglalkozik, az meg úgy tudom van itt elég sok.
Amúgy érdekes én nem is tudtam, hoyg lehet bálnákról tanulni itthon. Mindig ezekkel a tengerbiológusokkal jönnek, akik vagy vannak, vagy nincsenek, de ha vannak is, kb. kettő évente, ami azért lényegesen kevesebb kiadás, mint 5000 szabad bölcsész, ami nem is szakma. Az sem haszontalan szak, mert eleve a tudás miatt kellene egyetemre menni, nem azért, hogy na akkor ne haljunk éhen később, csak azt, amiből nem sok haszna van az országnak, nem kéne tömegesen finanszírozni. Ha olyan kedve van, hogy bölcselkedik, ám tegye, csak akkor pénzért. Főleg, hogy ezek közül a szakok közül sok olyan van, hogy a heti öt kötelező órával bőven el tud menni 8 órában dolgozni és kifizetni a tandíjat, ha olyan nagyon érdekli a bölcselkedés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!