Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért vajon milyen büntetés...

Ezért vajon milyen büntetés járna?

Figyelt kérdés
valakinek ellopták a lap-topját az iskolában, és páran tudtuk, hogy ki volt a tettes, de ezt nem jeleztük se az igazgatónak, se senkinek, mert nem akartunk bele keveredni. Van akit beidéztek a rendőrségre és kifaggatták. Ha kiderül, hogy tudtam az ügyről, akkor mire számíthatok? még nem töltöttem be a tizennyolcat.
2011. febr. 7. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon szemét dolgot csinált a haverotok,vagy iskola társatok.Remélem le fog bukni,nektek csak ciki lesz a tanárok,és a többiek elött.De tényleg!-miért nem mondtátok meg?Féltek tőle?Gondolj bele ha a tiedet lopták volna el milyen jó lenne,ha odaállna valaki,és megmondaná az igazat,nem?
2011. febr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Btk. 238. § (1) A tanú, aki bíróság vagy más hatóság előtt az ügy lényeges körülményére valótlan vallomást tesz, vagy a valót elhallgatja, hamis tanúzást követ el.

(4) A büntető ügyben elkövetett hamis tanúzás büntetése bűntett miatt öt évig terjedő szabadságvesztés.


Persze valószínűtlen, hogy egy ilyen ügy miatt elítéljenek, meg hamarabb bevallanád az egészet. :)

Mindenesetre ha beidéznek, inkább ne hallgasd el az igazat.

2011. febr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vétkesek közt cinkos, aki néma
2011. febr. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 fegyvernepper ***** válasza:
Gondolom büdös cigányok vagytok, de magyarok semmiképp! Neked ez hogy esne?
2011. febr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

kedves utolsó:kapd be

igen rosszul esne, valóban...

de nem vagyok se büdös mocskos, se cigány...

2011. febr. 8. 16:55
 6/7 fegyvernepper ***** válasza:
Áhh, csak szegény gyerektől elloptak egy 100000 ft feletti értékű cuccot... És ti cigány szokás szerint nem tesztek semmit, pedig tudjátok ki volt... Sikerült felbasznod az agyam, inkább ne irtad volna ezt a kib*aszott kérdést...
2011. febr. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

inkább ne válaszoltál volna...és már elmondtam mindent...és sajnálom szegényt, de úgyis megkerül

viszont neked akkor se kellett volna le cigányozni.:/

2011. febr. 8. 19:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!