Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A fizetett ünnepről kérdeznék?...

A fizetett ünnepről kérdeznék? Lásd alant.

Figyelt kérdés

Anyukám,egy tatarító cégnél dolgozik,ma azt közölte vele,velük a csoportvezetőjük,hogy idéntől a fizetett ünnepekkor aki otthon van(mert pont úgy jön ki a beosztása) az nem kapja meg a rendes napibérét (vagyis az napra nincs fizetés)viszont aki aznap dogozik az továbbra is megkapja,mint eddig is rendesen a dupla bért. Szóval a ki otthon marad mondjuk húsvét hétfőjén az az napra nem kap fizetést,viszont ,aki dolgozik,mert úgy jön ki a beosztása az megkapja az otthon maradt bérét is ...Szóval a dolgozók maguk között osszák el a fizetett ünnepeket maguk között ,ahogy akarják,hogy ki mit vállal.Egy a lényeg a holland tulajdonosnak nem kell a ünnepek miatt külön költségbe vernie magát,mert amit szerintem törvénytelenűl elvesz mástól ,azt oda adja "bőkezüen" a másiknak ,akinek szerintem egyébként is a munkatörvénykönyve szerint megilleti.(szerintem)

Szerintetek ez megérne egy feljelentést a cég ellen ?

Vagy,kihez lehetne ezen ügyben jogorvoslathoz fordulni?

Mert nyílván való ,hogy a cég vezetéséhez nem mert,aki emiatt szólni merne már másnap nem is engednék ,hogy felvegye a munkát...


2011. febr. 1. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Én az ilyet mindig meg jogorvosoltam magamnak. Ha nem volt elszámolva egy fizetett ünnepem már vándorolt is haza egy csavarhúzó készlet.
2011. febr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Le van-e írva ez a megoldás? Kapnak-e a dolgozók elszámolást? Ha mindez nincs meg, jelenthetsz, ahova akarsz.

Erre is illik a ma divatos szlogen: ha nem tetszik, el lehet menni.

2011. febr. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez egyelöre még csak szóban hangzott el ma,papírt még nem kaptak róla....
2011. febr. 1. 17:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Azon gondolkozom, hogy normál 5/2 munkarend esetén ha az ünnepnap ( mondjuk augusztus 20 ) vasárnapra esik, fizetett ünnepnek minősül-e. Szerintem nem.

Ha valakinek a munkarendje eltér az átlagos 5/2-től akkor neki a pihenőnapjai is más napokra esnek. Ha egy ünnepnap amely hétköznapra esik ( ami a többi 5/2-ben dolgozónak fizetett ünnep ) az eltérő munkarendben dolgozónál pihenőnap is lehet. Szerintem akkor nem jár bér.

2011. febr. 2. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!