Igaz az, hogy a végrendeletet nem kell aláírnia két tanúnak? Elég az örökhagyó aláírása?
Figyelt kérdés
Most hallottam ezt az infót, de ha igaz, akkor az nem adhat okot visszaélésekre? mi garantálja, hogy valaki mondjuk nem él vissza evvel? Így nem is tudják megtámadni a végrendeletet? Elvileg egy egyszerű meghatalmazásnál is szükség van két tanúra...2009. febr. 2. 12:05
1/2 anonim válasza:
A végrendeletnek vannak formai kellékei. Ha végrendelkező elejétől a végéig saját kezűleg írta akkor nem szükséges két tanú aláírása. A két tanú is csak azt tanúsítja, hogy a végrendeletet az illetékes előttük írta alá, vagy az azon lévő aláírást sajátjának ismerte el. A saját kezűleg írt és aláírt tanúk nélküli végrendelet megtámadható, csak be kell tudni bizonyítani, hogy nem az örökhagyó írása. (írásszakértő) A tanús végrendelet semmivel nem ad nagyobb jogbiztonságot, azzal is vissza lehet élni.
2/2 anonim válasza:
Hogy ne legyen visszaélés a végrendelettel és alakilag is tökéletes, megtámadhatatlan legyen (erre vonatkozóan vannak törvényi feltételek és nemcsak a tanúk megléte), a végrendeletet ajánlatos közjegyző vagy ügyvéd előtt tenni, aki okiratba foglalja azt.
Sok buktató van, jobb ezeket elkerülni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!