Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit szólnátok egy olyan...

Mit szólnátok egy olyan drogtörvényhez, hogy minden embernek joga van otthon, saját felhasználásra tartani 1 db cannabis növényt?

Figyelt kérdés
2011. jan. 16. 18:34
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
54%

Nekem ehhez kapcsolódva lenne a kérdésem:


Hollandiában ez hogy működik?


Ott ugyebár legál... Ott is szívnak a 13évesek?

Ott milyenek a körülmények? Oktatás, meg úgy az egész társadalom?

2011. jan. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
79%

Elég megnézni, hogy Magyarországon egy főre kiszámolva többet költünk alkoholra és cigire, mint a fejlett jóléti államokban.


Az alkohol legális. Jó? Nem, tele van az utca alkoholistákkal, családok mennek tönkre, halálos baleseteket okoznak az ittas vezetők.

Legális a dohányzás. Az se jobb: már mindenhol tiltani kell a dohányzást, mert a bagósnak nincs annyi saját intelligenciája, hogy netán zárt helyen, kismamára, vagy kisgyerekre ne fújja, főleg ne kérdés nélkül. Minden szórakozóhely, étterem bűzlik a cigifüsttől.


Akkor most te bevezetnéd a drogokat?

A keménydrog használók is ilyenekkel kezdik. Az nem használja, aki nem akarja, be lehet szerezni simán.

Szerintem még a nappalidban termeszthetsz is egyet-kettőt, majd azt mondod, fikusz.


Miért nem reklámozod a káros hatásaival? Impotenciával, beteg magzatok sokaságával, erősödő depresszióval, öngyilkos gondolatokkal... hátha vevő lenne rá valaki.

2011. jan. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 bumbi02 ***** válasza:
68%

Ott ugyebár legál... Ott is szívnak a 13évesek?

Ott milyenek a körülmények? Oktatás, meg úgy az egész társadalom?


Elhiheted hogy ott is szivnak 13 évesek csak azt nem hiresztelik.. amig illegális fogyasztani drogokat addig csak kismértékben szerzik be őket és inkább a 18 környékiek és afelettiek.. a 13 évesek nem igazán fogják.. de onnantól kezdve hogy legális lesz, 13 éves vetet magának a 18 éves haverjával azt kész.. amikor annyi eszük van a 13 éveseknek hogy öngyujtógázt kell szivni, gyerek rácuppant a pb-gázpalackra azt meg is halt tőle.. szerinted tudnának mértéket tartani? vagy elkezdenék a hülyeséget h ők átérzik a világfájdalmat, mer velük most szakitott a barátnőjük akikkel 2 hónapja voltak együtt aztán már megy is a füves cigi h könnyebb legyen az egész meg hát most már felnőtt ettől...

2011. jan. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
68%

bumbi02


A 19:05kor írt válaszodra reagálok:Már most is rengeteg 18 év alatti iszik rendszeresen,tehát még fű sem kell ide.

2011. jan. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 bumbi02 ***** válasza:
78%

Már most is rengeteg 18 év alatti iszik rendszeresen,tehát még fű sem kell ide.


Nekem nem kell mondanod, én látom ezt nap mint nap, mikor sokaknak a buli abból áll már 15 évesen is hogy csontrészegen érkezik a buliba, azt se tudja hol van... most az ilyeneknek még a füvet is legalizáljuk? az hiányozna.. fűre innának, vagy piára füveznének.. kitalálnák a módját hogy minél olcsóbban minél gyorsabban és minél károsabban üssék ki magukat, aminek értelmét se látom.

2011. jan. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
18%
Senkinek sincs joga megszabni mennyit tarthatok itthon. Nem támogatom.
2011. jan. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
0%

"Ja bocs, én csak egy joghallgató vagyok,politikai eszmék és ideológiák nélkül.

Te kis taknyos:)"


Jó, de egyszer majd csak felnősz.

2011. jan. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
58%

Nekem sok tapasztalatom van holland cserediákokkal, és sajnos nem túl pozitívak.


Két-három éve részt vettem egy cserediák programban, iskola keretén belül, én fogadtam egy srácot. Kb. huszonöten érkeztek egy kisebb holland faluból, amivel a sulimnak kapcsolata volt. Hallottam ugyan, hogy előző években a hollandokkal volt pár rendőrségi balhé, de nem igazán tudott érdekelni.


Hát, mit mondjak... örülök, hogy csak egy hétig maradtak. Iszonyat züllött egy banda volt! Még csak azt sem tudom ráfogni, hogy csak abból a bizonyos faluból jöttek ilyen suttyók, mert előző években pedig egy nagyvárosból jöttek, és ugyanolyan balhé volt. A holland liberalizmus megártott nekik. Nem tudom, ott mi van, már biztos ők is szívják a fogukat, és kezdenek rájönni, hogy ezt nem kellett volna. A huszonöt diák közül, akik itt voltak, mindössze két lány volt, aki nem cigizett - de a többiek minimum háro dobozzal naponta. Tizenöt évesek voltak. Náluk simán lehet kapni cigit (jó... nálunk is), fűhöz is könnyen hozzájuthatnak, úgyhogy szabadon mehet a májerkodás. Az én nagyfiúm úgy szívott, mint egy láncdohányos, egész nap azt kérdezgette, mikor fogunk piálni, és csak az érdekelte, hogyan lehet kész. Esténként pedig mikiegeres képregényt olvasott. Tőle tanultam meg azt is, hogyan kell füvescigit sodorni - igaz, ennek a tudásnak még nem vettem hasznát...


Nem akarok most róluk többet mesélni. Egyikőjüket hazaküldték, mert randalírozott, a másikat meg át kellett helyezni a fogadójától az egyik tanárhoz.


Én istenbizony nem ítélem el azokat a normális, intelligens embereket, akik néhanapján elszívnak egy kis füvet, mert éppen úgy tartja kedvük. Vannak ilyenek. Lehet, hogy egyszer én is kipróbálnám. De meg kéne már érteni, hogy nem vagyunk egyformák. A szomszéd cigánygyerek sem azért veszi a vodkát, hogy egy kellemes baráti társaságban szépen kortyonként eliszogassa vidám csevej mellett. El kell fogadnunk a tényt, hogy vannak emberek, akik a sárga földig leisszák magukat, hogy aztán részegen az egész utcának elüvöltsék szerelmi bánatukat. És vannak olyanok is, akik ebbe belehalnak. A fűvel sincs ez másképp, ráadásul az még rosszabb: sokkal addiktívabb, mint az alkohol vagy a sima cigi, könnyebben rászokik az ember. Ráadásul nem a kultúránk része, nincs értelme a legalizálásának. Nem úgy vagy vele, mint egy üveg finom borral, hogy elkortyolgatod és élvezed az ízét. A fűben semmi kultúra nincsen. Lehet, hogy valakinek ártalmatlan szórakozás, de egy tini, aki mondjuk depressziós, nincsenek barátai, vagy szívatják a suliban, az vajon nem fog rászokni a fűre, ha egyszer rájött, hogy milyen gyorsan és könnyedén tudja elrepíteni a valóságtól? Nagyon különbözőek vagyunk. A bulizós-hányós-ordibálós fajta tizenévesek nem tudnak mértéket tartani, nincs, aki fogja a kezüket. Lehet, hogy kinövik, de a drog az életüket ronthatja el, pedig akár normális felnőttekké is válhatnának. Már így is rémisztő adataink vannak a mentálhigiénés állapotunkról, nem kell még ide fű is. Megvagyunk nélküle. Több bajt hozna, mint amennyi hasznot. Nem ér meg annyit egy nyamvadt füves cigi. Lehet, hogy egyeseknek csak egy kis szabadságot jelent, de mások az életüket tehetik vele tönkre!

2011. jan. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy OFF.


Három éve látogatom az oldalt, és ilyen értelmes választ még nem olvastam itt.

2011. jan. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

23:08


Rengeteg okosságot írtál le amivel egyetértek!


"Én istenbizony nem ítélem el azokat a normális, intelligens embereket, akik néhanapján elszívnak egy kis füvet, mert éppen úgy tartja kedvük. Vannak ilyenek. Lehet, hogy egyszer én is kipróbálnám. De meg kéne már érteni, hogy nem vagyunk egyformák."


DE!

Én ki is próbáltam. Sőt, van hogy 1 hónapban akár 2x is elszívok egy cigit. És ne! Ismétlem ne szóljatok meg ezért!

Nem tartom magam sem rossz embernek, sem "drogos"-nak.

Az, hogy néha elszívok egy cigit, nem azért van amit példának felhoznak általában hogy: "kihúzzon a valóságból, vagy épp, hogy menekülök valami probléma elől", épp ellenkezőleg!


Rendet tudok rakni a fejemben, de ami még ennél is fontosabb, az számomra a zene!

Olyan élményt tud adni, ha épp zenét hallgatok közben, amit egy üveg bor nem. Sőt kettő sem. Vagy bármi féle pia.

Ittam is, de nem kell úgy érteni, hogy alkoholista voltam, vagy túlzásba vittem, de vissza emlékszem, hogy míg ittas állapotban néha-néha csináltam hülyeséget, addig épp ellenkezőleg a fűtől sosem! Mindig vigyázok mindenre, mindenkire, nem vesztem el az ítélőképességem, félelemérzetem, realitásomat.

És csak azért, mert "nincs kúltúránk", de a bornak igen, attól még ne nézzük le így és álljunk hozzá úgy, hogy vannak emberek akik igen is képesek NEM túlzásba vinni, és jóra használni. Viszont abban is egyetértek veled, hogy nem vagyunk egyformák.

Én tudok mértéket tartani, ahogy rajtam kívűl, még sok - sok ember.

És a sajnálatos az az, hogy te is a cigányokra asszociáltál egyből, aki túlissza magát. Ők a rossz példa nagyon sok mindenre...

De ha valaki beszív, miért csinálna épp hülyeséget, mint egy alkesz cigánygyerek? Ugyanmár...

2011. jan. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!