Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan változnak a rehabilitác...

Hogyan változnak a rehabilitációs járadékkal kapcsolatos törvények 2010. január 1-jével?

Figyelt kérdés

Azt hallottam hogy jövőre, - ugyanúgy, mint a rokkantnyugdíjasok - a járadék duplájáig lehet jövedelmünk nettóban, a járadék mellett.


Igaz ez?


2010. dec. 24. 11:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyenlőre nem változott a tavaszi változtatás után semmi. Ha lehet, még nyakatekertebb a szövegezése, az ügyintézése meg egyszerűen egy rémálom.Benne vagyok, és papírok, határozatok jönnek mennek, mert egyszerre három szintről kérik ugyanazt, de pénz az ablakban, már 5 hónapja, s amíg az utólsó határozat meg nem születik, addig nem tudsz szerződést kötni a munkaügyi központtal, mert ez a folyósítás alapfeltétele. Bizony adaddig ellátatlan maradsz, mert a visszamenőleges járadék folyósításának is hagytak szépen kiskaput, ami alapján megtagadhatják. És nemhogy a dupláját kapod a járadéknak, de ha a foglalkoztatásból eredő fizetésed meghaladja a minimálbér 90%-át akkor elveszíted a járadékot. Így is csúnyán be van határolva, mert csak két évig jár.De azért vágjál bele. Ha rokkant nyugdíjas vagy, úgyis belerángatnak, mert az új gazdasági koncepció a rokkantnyugdíjasok számának 50%-os csökkentését írja elő, de nem gondoskodtak mellé rehabilitációs munkahelyekről.

Egyébként is első fokon még a féllábú is 38%-t kap, másodfokon korrigálnakrehabilitációra, jó esetben 52%-n.

2010. dec. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én már másfél éve kapom a rehab járadékot, 3 évre adták.

Elsőre persze én se kaptam meg.

Én úgy tudom a minimálbért meg lehet mellette keresni méghozzá nettóban. Akkor 78e nettót kereshetsz majd?

Sok sikert az eljáráshoz!

2010. dec. 27. 15:00
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, igaz, ma értesültem a járadék duplája bruttóban a keresetkorlát.

[link]

2011. jan. 6. 22:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!