Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kaphatok valamilyen büntetést...

Kaphatok valamilyen büntetést azért, mert ott aludtam az iskolában?

Figyelt kérdés

A lényeg: Heti kétszer bent szoktam maradni az iskola konditermében, hogy edzek pár órát. Múltkor később ért véget a tanítás és így tovább, nagyon sokáig maradtam, egész pontosan este fél hétig, mert előtte még egy műsorra is próbáltunk. Észrevettem hogy bezártak az iskolába. A kondi két részes, és csak annak van ablaka, ahol a könnyű dolgokat tartjuk, ahol a súlyokat, ott csak egy villany van, talán ezért nem vették észre. Nem hittem el hogy bezártak, pedig sötét volt az egész iskola és kellett egy kis idő, mire felfogtam és láttam hogy a porta is üres. Volt nálam telefon, de nem hívtam segítséget, ellenben csak úgy hirtelen felhívtam a lányt, aki tetszik és megkérdeztem hogy nem-e aludna ott velem az iskolában. Ő nem hitte el hogy komolyan mondom, utána viszont sikerült meggyőznöm és rávennem hogy eljöjjön a sulihoz. Otthonról sikerült ellógnia azzal hogy egy barátnőjénél kell aludnia, mert egy közös projektet másnapra sürgősen meg kell csinálniuk. A szüleimnek csak annyit mondtam, ma nem megyek haza, másnál alszok és nekik ennyi elég volt. A biztonsági rendszer elég rossz szerintem, a portáról elvettem a nyitott helyen lévő kulcsok közül a hátsó udvarét, aminek az ajtaján riasztó sincs, és az udvaron keresztül kimásztam az utcára, ahol megvártam. Mikor megjött, visszamásztunk, bezártunk mindent belülről és a következő 4-5 órában sétáltunk az iskolában és beszélgettünk (szóval semmi olyan nem történt, amit ott nem kellene, még csók sem). Aztán tesiórán használt szőnyegeken aludtunk.

Reggel ötkor keltünk, megvártuk a bejövő dolgozókat és az első pár tucat gyereket, aztán hazamentünk még, mert csak fél 10-re kellett visszamenni az aznapi első óránkra.

A mai napig nem tudom hogy miért volt már este fél hétkor zárva az iskola, mikor úgy tudom hogy általában csak 8 körül szokott elmenni az utolsó ember.


Igazából ennek a jogi következményeire lennék kíváncsi, ha véletlenül kiderülne a dolog, amire remélem nincs sok esély. Kaphatok valamilyen büntetést akár az iskolán belül, akár a hatóságoktól?


17/F


2010. dec. 14. 21:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt olyan akit kirúgtak suliban bennalvásért.
2011. jan. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Erről az esetről tudnál többet mondani?
2011. jan. 13. 22:43
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát asszem egyszer heccből bent aludt suliban, a szekrényben. Ilyen nagy 2-3 négyzetméteres szekrények vannak, amik igazából deszkával elkerített folyosórészek.

Szóval reggel nyitáskor észrevette a személyzet mikor elment fogat mosni. :)

Asszem valami olyan okkal rúgták ki, hogy az iskola területén bármi történik vele éjjel, az iskola felelőssége, blabla.

Én is túlzásnak tartom, de hát ez van, ilyen szankcióval is járhat...


Egyébként nem az én évfolyamomban történt, nem ismertem az illetőt. Csak osztályfőnökünk említette.

2011. jan. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!