Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi az a földterhelési adó,...

Mi az a földterhelési adó, vagy dij? Mivel nem vagyunk rácsatlakozva a csatornára, ugy hallottam, hogy ilyen adót fognak rám kiróni! Az is érdekelne, hogy annak mennyi a dija? Sajnos hiába kerestem utánna, választ nem találtam. Köszönöm a segitséget.

Figyelt kérdés
2009. jan. 17. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Talajterhelési díj/adó a hivatalos neve, és a mértéke az éves vízfogyasztás (ha van vízóra az alapján számítva) x 120,- Ft x a területi szorzó (ez lehet 1, 2, 3 stb.) Jellemzően 2-3 a területi szorzó. De ez minden településen más és más.
2009. jan. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

próbálj meg igazolást beszerezni a vízművektől, hogyha fizikailag nem lehetséges rácsatlakozni (nincs a

közeletekben) akkor nem kell fizetni !!!

2009. jan. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

ha fizikailag ne lehetséges csatlakozni a szennyvízhálzathoz, akkor nem rója ki az önkormányzat.


Ha lehetne, de nincs bekötve, akkor kivetik mint "adót".

A szennyvízakna számlával igazolt szippantási költségét le lehet vonni bizonyos összeghatárig

2009. jan. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!