Oroklesi kerdes. Valaki tud segiteni, hogy ez hogy van jogilag?
Ha valakinek van az elso hazassagabol egy gyereke, orokol a gyerek abbol a hazbol, amit az edesanyja es annak a ferje kapott a ferj szuleitol ajandekba joval kesobb? Szuletett az uj hazassagbol egy kozos gyerek. Ove lesz a haz vagy reszben az elso gyereke is? Az elso gyerek sosem lakott egy fedel alatt az edesanyjaval es annak ferjevel, mert mar akkor jocskan felnott volt, mikor az edesanyja ujrahazasodott. Az edesanyja es a ferj neven is van a haz, de ha nem is ugy irattak eredetileg, akkor is kozos vagyonnak szamit mar, mert hazassag alatt szerzett vagyon vagy ajandekozasnal mashogy van?
Nem engem erint, hanem kozeli rokonom van ebben a helyzetben es nem tudja, hogy ilyenkor mi a helyzet.
"Természetesen, ha az édesanyának két gyermeke van, és nincs végrendelete (!), akkor az édesanya részét a két gyermeke, egyenlő arányban örökli. "
Mivel a ház az apai oldalon ajándékozásból származik, igy anya halála esetén anya gyereke nem örököl semmit belőle és ez volt a kérdés... Mivel NINCS édesanya része.
A bejegyzés lényegtelen.
Viszont most olvasom: "az edesanyja es annak a ferje kapott a ferj szuleitol ajandekba joval kesobb". Ennek alapján tényleg anyáé a ház fele és tényleg örököl belőle az első gyerek. Ha tényleg kettőjüknek ajándékozták és nem csak az apának.
Mondok egy példát, akkor érthető: nászajándék, az ugyebár ajándék, amit az ifjú pár kap. Váláskor elvileg feleznéd. De csak akkor, ha azt mindkettőjüknek szánták. Ha pl. kapnak nászajándékba a feleség rokonától egy gyémánt nyakéket, akkor egyértelmű, hogy azt a feleségnek szánta az ajándékozó, igy válás esetén az nem feleződik, csak a feleségé. Ezesetben az ajándék jellege elárulja az ajándékozó szándékát.
Talán jó ez a példa arra, hogy rámutassak, az számit, hogy az ajándékozó azt kinek szánta. Még ha nincs is róla papir, de valahogy tanusitható, igazolható (mint a nászajándék jellege önmagában elég igazolás).
Már korábban válaszoló ügyvéd vagyok.
Nem értem a kötözködőket, félreolvasókat, már korábban kiderült, hogy a ház mind a feleség, mind a férj nevén szerepel.
Az ajándék ezek szerint mindkettejük számára szólt.
Az teljesen mindegy, hogy ki volt az ajándékozó és milyen viszonyban állt az egyikükkel, ha mindkettejüknek szólt - és a bejegyzés ezt tanúsítja -, akkor csak az ajándékozó követelhetné vissza, feltéve, hogy megvannak annak a törvényi feltételei.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!