Ahol nagyon magas az infláció, ott az embereknek nem megérné kriptoban tartani a pénzüket?
"És mit csinálsz a kriptoval? Azzal fizetsz a fagylaltosnak meg a pizzafutárnak? "
Pontosan.
"A hiperinflációval az a baj, hogy mikor beállsz a sorba még csak 100 ezer a kiló kenyér, de mire ki kell fizetned, addigra már 110."
Remek, ahol ekkora az infláció, ott kábé néhány óránként kábé meg tudnák duplázni a pénzüket. És ehhez még csak kripto-árfolyammogásra sincs szükség, az csak külön extra lóvé, ha emelkedik is.
"Ugye valahogyan be kellene szerezni azt a valutát, amivel fizetni akarsz, de az infláció miatt egyre kevesebb valutát kapnál a pénzedért"
Persze, de valahol el kell kezdeni. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy nem éri meg dolgozni sem, hiszen mire kézbe kapod, addigra úgyis elértéktelenedik.
"ráadásul, ha tömegesen kezdenék átváltani az emberek a pénzüket, akkor egy szempillantás alatt válna értéktelenné a pénz."
Mármint milyen pénz válna értéktelenné? A kriptopénz biztosan nem, aligha hiszem, hogy ilyen lepusztult csöves országok még lepusztultabb lakói komoly nyomást tudnának helyezni a kriptopiacra. A saját fizetőeszköz meg már amúgy is kuka, ha a 10 perces bevásárlás során 10%-ot romlik az értéke, ilyenért senki se ejtene egy könnycseppet sem. Főleg ha közben meg ott van a relatíve értékálló kripto.
"Akik először váltottak, azok jól járnának, de a többieknek az egész vagyonuk köddé válna."
Mitől válna köddé a többiek megtakarítása? Főleg úgy, hogy minél több pénzt raknak a kriptoba, annak annál magasabbra kúszik az ára. Aki később száll be, az csak annyit veszít, hogy kevesebb kriptot tud venni, hiszen közben folyamatosan inflálódik az ország pénzneme.
"Éppen ez a baj azzal, hogy egyre többen tartják a forintban megkeresett pénzükből a megtakarításukat euróban."
De itt most kriptovalutáról van szó, nem FIAT-valutáról.
"Nem véletlenül próbálja a kormány az állampapír felé terelni az emberek megtakarításait."
Ez egy teljesen más kérdés, mondjuk az is megérne egy misét, hogy miért irtózik a kormány attól hogy a nép kedvében járjon, ha az normális fizetőeszközt akar; nem pedig olyat, amin a kormány akkor inflál és akkorát, amikor és amekkorára csak kedve szottyan (ezzel elértéktelenítve a lakosság forint-alapú megtakarításait - mint pl. a magyar állampapírok). Épp ez ellen védekezik a lakosság egy része azzal, hogy aki csak teheti, inkább euroban tartja a pénzét. Szerintem az ismert strómanok jelentős része is jelentős részben euroban tartja a megtakarításait, vagy dollárban, vagy hasonlóban.
Esetleg privátban szívesen eldiskurálok erről veled, még az is lehet, hogy világot gyújtasz szerény elmémben, szóval ha gondolod írj privátot ezzel kapcsolatban. De ez tényleg témaidegen ennél a kérdésnél.
Szerintem nem éri meg.
Krypto árfolyam nagyon változik. Pl. Megpróbálsz egy házat venni másnap a felet sem éri és nem tudod megvenni.
A kérdésfeltevés azt feltételezi, hogy a crypto stabil. Nem, nem az.
Ha olyan országban élsz, ahol hiperinfláció van, akkor sokkal nagyobb problémád lesz, minthogy elinflálódik a megtakarításod: előbb ételről, ivóvízről, elektromos áramról, egészségügyi ellátásról, fizikai biztonságról, stb. kellene gondoskodni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!