Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tehetek feljelentést hamis...

Tehetek feljelentést hamis vád miatt, hogyha egy nő engem hamisan zaklatással vádol?

Figyelt kérdés
Tehát volt egy udvarlás a részemről, ami ugyan zavarásnak nevezhető, de azért messze van a zaklatástól, mégis fel lettem jelentve.

ma 07:00
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Csak aztán nehogy nemi erőszak legyen belőle.
ma 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy ugyanilyen szitum volt sok évvel ezelőtt, mivel munkahelyi viszonyról volt szó, még a munkahelyembe is került, mert nem birtam vele egy légtérben maradni egy tök ugyanilyen szituáció után.

Én akkor felvettem a kapcsolatot, több ügyvéddel és jogi segitségnyújtással is, kb mindenhol elhajtottak, hogy nehezebb bizonyitani a rágalmazást, mint azt, hogy én zaklattam volna.

Pontosan tudom, milyen érzés ez lelkileg, mennyire megalázó és mekkora lelki törést okoz, ha nincs sok ember belevonva, akkor próbáld meg túltennni magad ezen, ha sok ember lenne belevonva, arra nincs ötletem.

ma 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Fsms ***** válasza:

Tehetsz feljelentést, jogod van hozzá.

Sokkal inkább a kérdés az, h mennyi értelme van.

Szerintem akkor jársz jól , ha ebből a konfliktusból egyszerűen ki lépsz, nem foglalkozol vele.

ma 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Tehetsz feljelentést, jogod van hozzá."


Ezesetben nem.


Hamis vád miatt - amíg az az ügy be nem fejeződik, melyben a hamis vádat elkövették - csak az ügyben eljáró hatóság tehet feljelentést.


Vagyi a zaklatási ügyed lezárultáig, csak az ügyedet nyomozó rendőrség tehet feljelentést hamis vád miatt.

ma 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért valami csak volt ha egy ember vette a fáradtságot ahhoz, hogy feljelentsen, járkáljon a rendőrségre aztán majd azt követően a bíróságra. Ne mondd, hogy nem csináltál semmit amitől besokálhatott.
ma 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5 - ös!


Ez nem biztos.


Vannak akik, félreértenek bizonyos "közeledéseket" , mert nulla szociális készséggel rendelkeznek, és persze vannak olyanok is, kik szerint a "nem" nem jelent visszautasítást, hanem csak kéreti magát a "zsákmány".


Szóval idiótából van bőven, mindkét oldalon.


Nem tudhatjuk mi történt. A zaklatásnak vannak jogi feltételei.

Viszont a feljelentéshez elég csak valószínűsíteni a tényállást. A többi a nyomozók dolga.

ma 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!