Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vagyonszerzési illeték részlet...

Vagyonszerzési illeték részletfizetési kedvezmény vajon rám vonatkozik első lakásvásárlóként?

Figyelt kérdés

Első lakásomat venném, DE 50%-os tulajdoni hányad van a nevemen egy vidéki házban, még a szüleim iratták a nevünkre a tesómmal, én akkor 3 éves voltam. Haszonélvezeti joguk is van rajta. Nem értem az lenti szöveget, amit a jogszabályból másotam ki. Segítenétek?


"Közös szabályok az első lakástulajdon megszerzéséhez kapcsolódó illetékkedvezményekben

Első lakástulajdont szerző, akinek nincs és nem is volt lakástulajdona, lakástulajdonban 50

százalékot elérő tulajdoni hányada, lakástulajdonhoz kapcsolódó, az ingatlan-nyilvántartásba

bejegyzett vagyoni értékű joga.

A kedvezményre való jogosultság megállapításánál figyelmen kívül kell hagyni az özvegyi

haszonélvezeti joggal terhelt, továbbá az olyan lakástulajdont, amelyet nagykorú vagyonszerző

esetén a nagykorúság elérését megelőzően idegenítettek el."



ma 00:27
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!